Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Podsumowanie Forum katolików świeckich

Podsumowanie debat i dyskusji, jakie odbyły się podczas trzydniowego Forum katolików świeckich Impuls. Gościem audycji jest dr Aleksander Bańka
play_arrow

czytaj więcej

Stan wojenny w stu odsłonach

W tym roku przypadać będzie 40 rocznica stanu wojennego. W audycji opowiemy o nierównej walce zbrodniczego systemu z niezłomnością i honorem Polaków odwołując się do książki wydanej z tej okazji „Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach”. Skupimy się na zagadnieniu „Kościół Katolicki wobec stanu wojennego”.
play_arrow

czytaj więcej

Po co Kościół ogłasza świętych?

Rozmowa o znaczeniu ogłaszania wiernych błogosławionymi i świętymi, przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Historia męczennika kl. Alfonsa Mańki, Oblata Maryi Niepokalanej, który w swoich notatkach na początku seminarium zaznaczył, że jego życiowym celem jest świętość. Gościem audycji jest o. Lucjan Osiecki OMI
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Misyjna

24 X Przeżywamy w Kościele Katolickim Niedzielę Misyjną. Ma on na celu zwrócenie uwagi wszystkich katolików na to, że Kościół jest wspólnotą światową. Co roku powstaje na świecie ok. 10 nowych diecezji, przede wszystkim w krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Oceanii, gdzie Kościół rozwija się najdynamiczniej.
play_arrow

czytaj więcej

Tajne Archiwa Watykańskie

Rozmowa o Tajnych Archiwach Watykańskich, książce i albumie im poświęconym. Gośćmi audycji są: Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
play_arrow

czytaj więcej

Opieka nad Młodymi

Od miesiąca dzieci i młodzież uczą się w szkołach. W audycji „Kościół nasz powszedni” przeniesiemy się do miejsca gdzie przebywa młodzież, która wymaga większej uwagi ze strony nauczycieli i wychowawców.
play_arrow

czytaj więcej

10-lecie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Częstochowskie Muzeum Monet i Medali, w którym zobaczyć można ponad 2 tys. monet z wizerunkiem Jana Pawła II , jak również medale oraz inne pamiątki związane z Ojcem Świętym, istnieje już od dekady. W ciągu 10 lat udało się powiększyć zbiór numizmatów z 3,5 tys. w dniu otwarcia do 11 tys. pozycji ze 127 krajów świata. Niewiarygodne jest, że muzeum to jest 22-krotnie większe od zbiorów Muzeum Watykańskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Pierwszy błogosławiony Prymas w Kościele w Polsce

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski to wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, dbający o wolność Kościoła w Ojczyźnie, której ateistyczne władze chciały narzucić własny system wartości. Mówiąc o beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego trzeba podkreślić że to przede wszystkim nieugięty świadek Chrystusa, całym sercem oddany Bogu i zawierzający swoje życie i Kościół Najświętszej Maryi Pannie.
play_arrow

czytaj więcej

Objawienia w Gietrzwałdzie

Gietrzwałd to malutka warmińska wioska położona pomiędzy Ostródą a Olsztynem. To bardzo wyjątkowe miejsce na mapie Polski, ale nieznane. Mało kto wie, że w 1877 roku miały tu miejsce objawienia maryjne i jako jedyne w Polsce zostały uznane przez Kościół. Tym samym Gietrzwałd dołączył do takich miejscowości jak Lourdes, Fatima czy La Salette. W sumie na świecie jest ich tylko kilkanaście.  Właśnie tam w czerwcu 1877 roku Matka Boża objawiła się dwóm nastoletnim dziewczynkom. Zachęcała do codziennego odmawiania różańca i życia zgodnie ze wskazaniami Ewangelii.
play_arrow

czytaj więcej

Section21