Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Raport o stanie Kościoła w Polsce

Kościół traci młodzież i autorytet w społeczeństwie; jednocześnie jednak nadal posiada duży potencjał apostolski nieporównywalny z wieloma innymi krajami - to ogólny wniosek, jaki wynika ze specjalnego raportu przygotowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną na temat Kościoła w Polsce. W audycji będziemy rozmawiać o mocnych i słabych stronach Kościoła w Polsce oraz o najpilniejszych wyzwaniach, z jakimi będzie musiał uporać się w najbliższej przyszłości. Wśród gości m.in. red. Marcin Przeciszewski - Prezes KAI 
play_arrow

czytaj więcej

Żyć znaczy filozofować

„Żyć znaczy filozofować” - to wywiad rzeka, jaki Maria Zboralska przeprowadziła z polskim filozofem Stanisławem Grygielem, który od lat 80. mieszka w Rzymie. Uczeń i przyjaciel Jana Pawła II opowiada w nim o wierze, kulturze i filozofii, kreśli także portrety wybitnych postaci, z jakimi miał okazje spotkać się i przyjaźnić w swoim długim życiu. Gościem audycji jest Grzegorz Polak.
play_arrow

czytaj więcej

„Z braku rodzi się lepsze”- 1 rocznica śmierci Ks. Piotra Pawlukiewicza

Rok temu, długiej i ciężkiej chorobie zmarł znany kaznodzieja, wieloletni gość na antenach Polskiego Radia, ks. Piotr Pawlukiewicz. Rok po jego śmierci ukazała się książka biograficzna- „Z BRAKU RODZI SIĘ LEPSZE”. O księdzu, który żonglował słowem i kochał muzykę opowiedzą Józef Skrzek, Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Antkowiak i autorka książki Renata Czerwicka.
play_arrow

czytaj więcej

Wczoraj i dziś, czyli Zjazd Gnieźnieński

Pomiędzy 7 a 15 marca do Gniezna zjeżdżają głowy państwa i Kościoła. Przed wiekami były to  koronowane głowy Europy- obecnie Zjazdy  odbywają się z udziałem prezydentów państw, a nawet z udziałem papieża. Wszystko zaczęło się ponad 1020 lat temu i zmieniło oblicze oraz struktury państwowe Polski i Europę. A dziś? Jak  historyczne wydarzenie inspiruje współczesnych?
play_arrow

czytaj więcej

Religia - Media - Kultura

Współczesne media wkraczają we wszystkie obszary ludzkiego życia, a pod ich wpływem zmieniają się nasza wrażliwość, sposoby myślenia oraz międzyludzkie relacje. Nowa mentalność, która w ten sposób się kształtuje, nie pozostaje bez wpływu na nasze religijne postawy i na samą religię. Gościem audycji jest prof. Józef Majewski współautor książki „Religia - Media - Kultura”.
play_arrow

czytaj więcej

Ster na miłość

Czy człowiek może żyć bez miłości? - dziś rozmawiamy o nadchodzącym Roku Rodziny, a w tym kontekście odpowiedź jest chyba jednoznaczna…
play_arrow

czytaj więcej

Małżeńskie Drogi Krzyżowe

Nie unosi się pychą, cierpliwa, łaskawa-taka jest właśnie miłość. To ona prowadzi małżeństwa przez tegoroczną drogę krzyżową. Rozważania napisane przez małżonków, teściów, babcie… dla małżonków. O intencjach i wyzwaniach, o problemach z jakimi się zgłaszają oraz  odpowiedzialnej trosce o życie... opowie autor wstępu do rozważań-ks.  Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.
play_arrow

czytaj więcej

Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości

„Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości” – to książka papieża Franciszka będąca owocem rozmów papieża z jego brytyjskim biografem Austenem Ivereigh,  jakie odbyli już po wybuchu pandemii. W książce papież nie tylko stawia diagnozy, ale i daje recepty przywołując osobiste doświadczenia bólu i samotności, jakie były jego udziałem w przeszłości. Są one przeplatane ogólnymi refleksjami na temat trwającej pandemii i cierpienia, jakie ona powoduje.
play_arrow

czytaj więcej

Śladami objawień s. Faustyny

Chora, obłąkana, niepokorna, uparta- to tylko nieliczne epitety, którymi określano niewykształconą, młodą zakonnice Faustynę Kowalską, kiedy 90 lat temu powiedziała o swoich pierwszych objawieniach. Wtedy ściągnęła na swoją głowę gniew przełożonych. Dziś- media i Kościół uroczyście obchodzą ten ważny moment dla historii Kościoła. Skąd taki zwrot w myśleniu? Na pytanie odpowiedzą znawcy tematu.
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Ad Gentes

Od 2005 r. w II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce modli się i wspiera finansowo misje. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji we wszystkich wspólnotach parafialnych odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny. W ubiegłym roku z tego funduszu ponad 1,4 mln zł trafiło do rąk misjonarek i misjonarzy. Dzięki hojności wiernych w Polsce misjonarze zrealizowali 99 projektów ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych na kwotę 470 tys. zł.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025