Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Bilans zysków i strat

O tym co warto, a czego nie warto tracić w młodości? Czy młodość musi się wyszumieć i kto za to potem płaci?
play_arrow

czytaj więcej

Karnawał kultury i wartości?

Nasze hasło na luty - "karnawał". Tym razem zapytamy - Czy przeżywamy karnawał kultury i wartości? Jak rozumieją je młodzi ludzie? O nowe wartości pytaliśmy już w Nocnych Czatach ekspertów, tym razem do studia Czwórki przyjdą młodzi.
play_arrow

czytaj więcej

Pozytywny przekaz muzyki

Gościem audycji Muzyka Dobrego Słowa jest Heres, rozmowa o "pozytywnym przekazie" w muzyce.
play_arrow

czytaj więcej

Czy Lednica zimą śpi?

Już trwają zapisy na spotkanie na Polach Lednickich, które odbędzie się w czerwcu, ale  ruch lednicki żyje cały rok. A dziś właśnie na Polach Lednickich wieli koncert w rocznicę urodzin o. Jana Góry. O tym dziś w programie.
play_arrow

czytaj więcej

Czy młodzi potrafią się bawić?

Od wieków z mody nie wychodzą bale maskowe, ale maska jest także symbolem ukrycia swojego prawdziwego oblicza. Czy współcześni młodzi potrafią się bawić, czy wkładają na siebie maski imprezowiczów, profesjonalnych tancerzy, albo jeszcze inne? Czy ta "maskarada" jest też widoczna w innych sferach życia?
play_arrow

czytaj więcej

Siostra do klasztoru czy na estrady?

Pytanie akuratne do dnia i miejsca. 2 lutego to dzień życia konsekrowanego czyli poświęconego Bogu. Czy mogą być mu też poświęcone tryby showbisnesu muzycznego?
play_arrow

czytaj więcej

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Armia modlitwy i akcja „Jeden za wszystkich” powraca! W audycji powiemy też jakie znaki szczególne powinien posiadać kandydat do kapłaństwa, a to z racji przypadającego w niedzielę Dnia życia konsekrowanego. A na zakończenie-raport o szczęściu-wnioski są zaskakujące!
play_arrow

czytaj więcej

Nowe wartości

Co jest ważne dla pokolenia Z, czyli  ludzi urodzonych w Polsce po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy? Jak zmieniają się priorytet młodych i młodych dorosłych?
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Słowa Bożego

W Polsce od 12 lat organizowany jest Tydzień Biblijny (26 kwietnia – 2 maja 2020 r.) i od czterech lat Narodowe Czytanie Pisma Świętego (26 kwietnia 2020 r.). Jest to odpowiedź Kościoła katolickiego na prośbę wiernych oraz apel nadzwyczajnego synodu biskupów z roku 2008, który obradował nt. „Słowo Boże w życiu i misji Kościoła”.
play_arrow

czytaj więcej

Co nowego daje odkrycie wiary?

W styczniu mówimy o tym co "Nowe". Pytaliśmy o nowe problemy w świecie i ekologii, zastanawialiśmy się nad nowymi ruchami religijnymi, a tym razem chcemy porozmawiać o nowym życiu, które na dawać nawrócenie. Co nowego daje odkrycie wiary? Czy nawrócenie zawsze musi być gwałtowne?
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025