Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Czy młodzi potrafią się bawić?

Od wieków z mody nie wychodzą bale maskowe, ale maska jest także symbolem ukrycia swojego prawdziwego oblicza. Czy współcześni młodzi potrafią się bawić, czy wkładają na siebie maski imprezowiczów, profesjonalnych tancerzy, albo jeszcze inne? Czy ta "maskarada" jest też widoczna w innych sferach życia?
play_arrow

czytaj więcej

Siostra do klasztoru czy na estrady?

Pytanie akuratne do dnia i miejsca. 2 lutego to dzień życia konsekrowanego czyli poświęconego Bogu. Czy mogą być mu też poświęcone tryby showbisnesu muzycznego?
play_arrow

czytaj więcej

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Armia modlitwy i akcja „Jeden za wszystkich” powraca! W audycji powiemy też jakie znaki szczególne powinien posiadać kandydat do kapłaństwa, a to z racji przypadającego w niedzielę Dnia życia konsekrowanego. A na zakończenie-raport o szczęściu-wnioski są zaskakujące!
play_arrow

czytaj więcej

Nowe wartości

Co jest ważne dla pokolenia Z, czyli  ludzi urodzonych w Polsce po 2000 roku, dopiero wkraczających na rynek pracy, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy? Jak zmieniają się priorytet młodych i młodych dorosłych?
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Słowa Bożego

W Polsce od 12 lat organizowany jest Tydzień Biblijny (26 kwietnia – 2 maja 2020 r.) i od czterech lat Narodowe Czytanie Pisma Świętego (26 kwietnia 2020 r.). Jest to odpowiedź Kościoła katolickiego na prośbę wiernych oraz apel nadzwyczajnego synodu biskupów z roku 2008, który obradował nt. „Słowo Boże w życiu i misji Kościoła”.
play_arrow

czytaj więcej

Co nowego daje odkrycie wiary?

W styczniu mówimy o tym co "Nowe". Pytaliśmy o nowe problemy w świecie i ekologii, zastanawialiśmy się nad nowymi ruchami religijnymi, a tym razem chcemy porozmawiać o nowym życiu, które na dawać nawrócenie. Co nowego daje odkrycie wiary? Czy nawrócenie zawsze musi być gwałtowne?
play_arrow

czytaj więcej

Nic wielkiego?

Pierwsza zwykła niedziela tego roku - niby NIC WIELKIEGO ale zawsze COŚ - duet śpiewających bliźniaczek - Olgi i Magdy, wspieranych przez własnych mężów Karola i Hipolita. W SKŁADZIE BUTELEK, gdzie swoich gości w  rok 2020 wprowadzali w klimacie lat 20-ych. Nie jest to jednak ich ostatnie słowo - i nie jedyna nuta… Nie jedynym słowem, za to w dobrym tonie na spotkanie z zespołem NIC WIELKIEGO.
play_arrow

czytaj więcej

Edukacja religijna w świetle badań ISKK

Za czy przeciw? Czyli o edukacja religijnej  młodzieży w świetle najnowszych badań ISKK porozmawiamy W dobrych zawodach. Powiemy też o efektach koncertu „Polska pomaga”, który odbył się w miniony weekend i zaprosimy was na pielgrzymi szlak-jeśli nie macie wytyczonego celu na ten rok.
play_arrow

czytaj więcej

Nowe oblicza ekologii

W Nowym Roku - o tym co nowe… Na początek o nowych trendach - takich jak "etyczny weganizm" i o nowych obliczach ekologii.
play_arrow

czytaj więcej

Biblia w piosence

W Muzyce Dobrego Słowa porozmawiamy o nowym muzycznym przedsięwzięciu, która angażuje muzyków tworzących różne gatunki. To projekt „Biblia w piosence”, który przez muzykę opowiada biblijne historie. Szczegóły w niedzielę w Czwórce.
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025