Section00
Radiowe Centrum Kultury Ludowej Muzyczne Źródełko 2022
Section01
audycja

W nowej odsłonie audycji "Źródełko" poznamy ludowe tradycje i zwyczaje z zupełnie innej strony. Naszych najmłodszych słuchaczy zabierzemy bowiem w podróż do krainy opowieści. Za pomocą niezwykłych historii, pięknej muzyki i zadziwiających efektów dźwiękowych, przybliżymy świat tradycyjnych instrumentów, dawnych legend, kolorowych strojów i wesołych pieśni. Naszymi bohaterami będą nie tylko ludzie, ale też kozy grające na skrzypcach, leśne duszki kradnące skarpetki, bociany tańczące oberka, traktory lepiące garnki z gliny i krowy sprzedające swoje własne łaty!

To wszystko czeka na Was w każdą niedzielę, o godzinie 11, w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszają Piotr Dorosz i Hanna Szczęśniak.

UWAGA! NIEDŁUGO START ZGŁOSZEŃ DO TRZECIEJ ODSŁONY KONKURSU "NASZE MUZYCZNZE ŹRÓDEŁKO"!

I edycja konkursu

Zobacz

II edycja konkursu

Zobacz
Section02
Section03
Section05
seria płytowa

W radiowej serii płytowej Źródełko wydajmy najlepszą muzykę ludową i muzykę inspirowaną tradycją. To nagrania nie tylko dla najmłodszych, ale przede takie, w których dzieci są głównymi wykonawcami! Jest to jedyna taka seria muzyczna, której wszystkie części na pewno będziecie chcieli mieć na półce i słuchać ich razem ze swoimi pociechami!

Section06
Section07
Section09
Section010
Section011
Section012
multimedia
Section025