X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zełenski: koalicja bez starych polityków, premierem ma być ekonomista

21.07.2019 15:10
Koalicja w przyszłym parlamencie Ukrainy powinna składać się z nowych ugrupowań, a na czele rządu powinien stanąć ekonomista - oświadczył w niedzielę po oddaniu głosu w przedterminowych wyborach parlamentarnych prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski.
Audio
  • Wołodymyr Zełenski nie chce koalicji ze starymi politykami. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiPAP/EPA/STEPAN FRANKO

- Chcemy, by były tam (w koalicji) wyłącznie nowe twarze; nie widzimy koalicji z nikim ze starych władz. Na razie jednak nie wiemy, jakie partie wejdą do parlamentu, dlatego będziemy zajmowali się tą kwestią po ogłoszeniu wyników wyborów - powiedział dziennikarzom.

Dopytywany, kto może objąć tekę premiera w rządzie, wyłonionym w następstwie wyborów, prezydent odpowiedział, że na tym stanowisku również widzi człowieka, który nie był dotychczas zaangażowany w politykę. 

- Premier powinien być profesjonalnym ekonomistą bez przeszłości politycznej. Chciałbym, by był to niezależny człowiek, który nigdy wcześniej nie był premierem, przewodniczącym parlamentu czy przywódcą frakcji. Widzę już takiego człowieka i powiem wam otwarcie, że prowadzę już konsultacje w tej sprawie - poinformował. 

Zełenski oświadczył także, iż jedną z pierwszych inicjatyw ustawodawczych, którą powinna zająć się Rada Najwyższa Ukrainy, ma być decyzja o likwidacji immunitetu poselskiego. - Powinniśmy w końcu zlikwidować immunitet deputowanych - powiedział.

Zełenski rozwiązał dotychczasowy parlament 21 maja, w pierwszym dniu swojego urzędowania. Tłumaczył wtedy, że przyczyną jego decyzji było niskie zaufanie społeczne dla tej instytucji. Jako powód formalny wskazywał brak koalicji parlamentarnej od 2016 r.

Badania opinii publicznej wskazują, że najwięcej głosów w niedzielnych wyborach uzyska partia Zełenskiego Sługa Narodu. Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów będą znane tuż po zamknięciu lokali wyborczych o godzinie 20 czasu lokalnego (19 w Polsce).

IAR/PAP/dad