X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Jacek Czaputowicz przewodniczył briefingowi wysokiego szczebla RB ONZ

14.08.2019 12:20
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział podczas briefingu Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat międzynarodowego prawa humanitarnego, że od pierwszych dni członkostwa Polski w Radzie jej priorytetem jest wzmocnienie prawa międzynarodowego. Dyskusja toczyła się w kontekście 70. rocznicy przyjęcia konwencji genewskich, przypadającej na 12 sierpnia.
Audio
  • Minister J. Czaputowicz przewodniczył briefingowi w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Materiał Małgorzaty Kałuży (IAR)
Jacek Czaputowicz podczas posiedzenia RB ONZ
Jacek Czaputowicz podczas posiedzenia RB ONZFot.: Tymon Markowski/MSZ. Źródło: twitter/MSZ_RP

Jacek Czaputowicz zaznaczył, że bezpieczeństwo zawsze było sprawą szczególnie ważną dla Polski ze względu na trudną historię naszego kraju. Podkreślił, że konwencje genewskie zostały ratyfikowane i przyjęte przez prawie każde państwo świata, a zasady i normy prawne w nich zapisane są również uznawane za zwyczajowe międzynarodowe prawo humanitarne i mają uniwersalne zastosowanie.

Minister Jacek Czaputowicz zauważył, że złożoność nowych wyzwań skutkuje problemami z klasyfikacją sytuacji konfliktowych i utrudnia określenie, które reguły prawne znajdują dla nich zastosowanie.

W swoim wystąpieniu szef polskiej dyplomacji podkreślił także fundamentalną rolę prawa międzynarodowego w utrzymaniu bezpieczeństwa na świecie.

Briefing poświęcony prawu humanitarnemu był jednym z głównych wydarzeń organizowanych przez nasz kraj podczas sierpniowego przewodnictwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W dyskusji na forum Rady udział wzięli także zastępca sekretarza generalnego ONZ do spraw prawnych Miguel de Serpa Soares, prezydent Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Peter Maurer, reprezentująca społeczeństwo obywatelskie dr Annyssa Bellal z Genewskiej Akademii Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka oraz minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.

W kuluarach briefingu Jacek Czaputowicz spotkał się z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem. Było to już drugie w tym miesiącu i czwarte w tym roku spotkanie ministrów obydwu krajów. Podczas rozmowy podsumowano, między innymi, wizytę Heiko Maasa w Warszawie z okazji obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Minister Jacek Czaputowicz podziękował swojemu niemieckiemu odpowiednikowi za jego wrażliwość i zrozumienie dla znaczenia kwestii historycznych w stosunkach polsko-niemieckich. Rozmówcy omówili także sytuację na Bliskim Wschodzie i w regionie Zatoki Perskiej oraz przygotowania do tegorocznych obchodów wybuchu II wojny światowej.

IAR/PAP/dad