Polskie Radio
Section05
Nowy Jork

Nowy Jork: Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich

Kancelaria prezydenta przekazała, że Andrzej Duda spotkał się w środę w Nowym Jorku z przedstawicielami środowisk żydowskich i rozmawiał z nimi na temat relacji transatlantyckich. Odznaczył też działaczkę Stanlee Joyce Stahl za działalność na rzecz polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Nowy Jork dyplomacja Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT Ameryka

"Stworzyć mechanizm do wetowania Rosji". Zełenski ze specjalnym apelem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w czasie swojego wystąpienia w ONZ zaapelował o stworzenie mechanizmu, który pozwoli wetować decyzje Rosji w tym międzynarodowym gronie. Wezwał też do rozszerzenia Rady Bezpieczeństwa m.in. o Niemcy. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka ONZ Nowy Jork Wołodymyr Zełenski Ukraina

ANALIZA Zaskakujące przemówienie Zełenskiego w ONZ. Pomylił zapał polskich serc z ponurym obliczem Putina?

Wołodymyr Zełenski wywołał oburzenie wypowiedzią o ukraińskim zbożu, w której zestawił Polskę w jednym szeregu z Rosją. Trudno nie odnieść wrażenia, że była ona nie na miejscu. Wystarczy przypomnieć skalę pomocy, jaką ze strony naszego kraju otrzymała - i nadal otrzymuje - pogrążona w wojnie Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wołodymyr Zełenski pomoc relacje polsko-ukraińskie wojna na Ukrainie wojna 2023 ONZ Nowy Jork Ukraina

"Ukraina odpycha ręce, które świadczą im pomoc". Przydacz odpowiada Zełenskiemu

- Słowa prezydenta Zełenskiego sugerujące, że Polska swoją postawą ws. ukraińskiego zboża działa na korzyść Rosji, są niesprawiedliwe i nieakceptowalne. Ukraina odpycha ręce, które świadczą im pomoc - powiedział w Nowym Jorku szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Marcin Przydacz prezydent Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Nowy Jork ONZ Europa

"Ta brutalna wojna musi się skończyć". Andrzej Duda dla CNN o rosyjskim imperializmie i wsparciu Ukrainy

Zachodnie wsparcie dla Ukrainy musi pozostać niewzruszone, ta pomoc jest gwarancją tego, że w przyszłości zapanuje pokój, a rosyjski imperializm zostanie pokonany - powiedział prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN, przeprowadzonym przy okazji wtorkowego wystąpienia polskiego przywódcy na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Zobacz więcej na temat:  USA Andrzej Duda ONZ ŚWIAT Ameryka Północna Nowy Jork Turcja Recep Tayyip Erdogan

Biden na szczycie ONZ: nie pozwolimy na rozbiór Ukrainy. Musimy odstraszyć agresora

Prezydent USA Joe Biden, zabierając głos w debacie generalnej 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych podkreślił, że to Rosja jest dziś głównym czynnikiem destabilizującym pokój na świecie. Szef Białego Domu podkreślał, że jeśli dziś społeczność międzynarodowa pozwoli na rozbiór Ukrainy, wówczas żaden kraj na świecie nie będzie się mógł czuć bezpiecznie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Joe Biden Ameryka Północna USA Nowy Jork

Prezydent Andrzej Duda wystąpi w ONZ. "Chodzi o przeciwstawienie się rosyjskiej narracji"

Przebywający w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda wygłosi dziś przemówienie na forum Zgromadzania Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ma mówić między innymi o kwestiach bezpieczeństwa międzynarodowego w kontekście rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Na dziś planowane jest także spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.
Zobacz więcej na temat:  USA Andrzej Duda ONZ Ameryka Północna Nowy Jork

Prezydent Andrzej Duda w ONZ. "Chodzi o przeciwstawienie się rosyjskiej narracji"

Przebywający w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda wygłosi dziś przemówienie na forum Zgromadzania Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ma mówić między innymi o kwestiach bezpieczeństwa międzynarodowego w kontekście rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Na dziś planowane jest także spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.
Zobacz więcej na temat:  USA Andrzej Duda ONZ ŚWIAT Ameryka Północna Nowy Jork

Drugi dzień wizyty prezydenta w USA. Szczyt ONZ ws. zrównoważonego rozwoju i spotkania bilateralne

W drugim dniu wizyty w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda weźmie udział w szczycie Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącym zrównoważonego rozwoju. Prezydent odbędzie także spotkania bilateralne, w tym z sekretarzem generalnym ONZ oraz prezydentem Turcji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Nowy Jork ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Andrzej Duda prezydent