Polskie Radio
Section05
Nowy Jork

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Biało-czerwona flaga z kotwicą zawisła w Nowym Jorku

Biało-czerwona flaga z kotwicą Polski Walczącej zawisła w niedzielę, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w nowojorskiej siedzibie organizacji polonijnej Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) i pozostanie tam przez 63 dni. Na maszt wciągnął ją 99-letni uczestnik zrywu, porucznik Bolesław Biega.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone HISTORIA historia Polski POLSKA Nowy Jork Powstanie Warszawskie 1944 Polonia w USA pamięć

Okręt polskiej marynarki wojennej wpłynął do portu w Nowym Jorku. ORP Wodnik powitała m.in. Polonia

Okręt polskiej marynarki wojennej, ORP Wodnik, odbywa wizytę w porcie w Nowym Jorku. W czwartek na pokładzie statku odbyło się uroczyste powitanie zorganizowane przez załogę, konsulat RP w Nowym Jorku, oraz ataszat Sił Zbrojnych RP w USA. Wśród gości honorowych byli przedstawiciele sojuszniczych placówek i organizacje polonijne.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie marynarka wojenna Nowy Jork ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA

"Moment oznaczający nasze odrodzenie". Specjalny koncert w sierpniu w Nowy Jorku

"Homecoming" (Powrót do domu) - to tytuł nowojorskiej imprezy zapowiadanej na sierpień. Ma stanowić zwiastun odrodzenia miasta po pandemii. Głównymi wykonawcami będą Paul Simon, Jennifer Hudson i Bruce Springsteen. - To będzie wielki moment dla miasta, oznaczający nasze odrodzenie, oznaczający nasz powrót. I będzie to jeden z najwspanialszych koncertów w historii w Central Parku. To coś, czego nie chcecie przegapić, to będzie wydarzenie na miarę wieków - zapewniał burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna pandemia koronawirus epidemia Nowy Jork

LOT uruchamia połączenie z Nowym Jorkiem. Adamczyk: nasza oferta jest coraz bardziej atrakcyjna

- Siatka naszych połączeń lotniczych staje się coraz bardziej atrakcyjna - ocenił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w konferencji inaugurującej połączenie PLL LOT na trasie Nowy Jork -Kraków. Choć - jak podkreślił - wciąż daleko nam do stanu, który mieliśmy w 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT Kraków Nowy Jork ministerstwo infrastruktury infrastruktura POLSKA społeczeństwo podróże