X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jacek Czaputowicz

Premier Morawiecki z wizytą w Pradze

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Pragi, gdzie wraz z premierem Czech Andriejem Babiszem będą przewodniczyć polsko-czeskim konsultacjom międzyrządowym. Głównymi tematami będzie Brexit, przyszły wieloletni budżet UE, migracja i relacje dwustronne. Będą to piąte tego rodzaju konsultacje. Poprzednie odbyły się na początku kwietnia 2016 r. w Warszawie. O wizycie premiera w Czechach mówili w Polskim Radiu 24 dr Mateusz Gniazdowski, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich oraz dr Marcin Zaborowski, Visegrad Insight.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Mateusz Morawiecki Jacek Czaputowicz Europa Środkowo-Wschodnia

Jacek Czaputowicz: czekamy na ostateczne orzeczenie TSUE

- Tymczasowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, nakazując przywrócenie sędziów SN, wchodzi w rolę ostatecznego orzeczenia. Naszym zdaniem trzeba poczekać, to powinno być przedmiotem orzeczenia ostatecznego - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Szef MSZ i sekretarz NATO rozmawiali o "sygnale dla Rosji"

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał w Paryżu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem na temat Rosji i nieprzestrzegania przez ten kraj traktatu INF. Poinformował o tym dziennikarzy na niedzielnym spotkaniu w polskiej ambasadzie. Szef MSZ spotkał się też z prezydentem Ukrainy, sekretarzem generalnym ONZ i szefe Rady Republiki Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem - omawiano jegp wizytę w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Jacek Czaputowicz NATO ŚWIAT ONZ

Łukaszenka: od rosyjskiej bazy lepsze będą rakiety

Aleksander Łukaszenka na spotkaniu z grupą amerykańskich analityków zaznaczył, że jeśli NATO będzie "straszyć", rozmieszczając bazy w Polsce lub w inny sposób to Białorusi potrzebna będzie skuteczniejsza broń. Jednocześnie zapewniał, że rosyjskiej bazy na Białorusi nie trzeba. - Chce wsparcia od Zachodu, ale bez warunków - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Aleś Zarembiuk z Białoruskiego Domu.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie Rosja

Szef MSZ w Mińsku: Fort Trump to reakcja na agresję Rosji

Planowane rozszerzenie amerykańskiej obecności w Polsce to reakcja na agresywne działania Rosji, nie jest zagrożeniem dla sąsiadów – mówił w Mińsku podczas posiedzenia Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jeśli politycy w Polsce mówią o tym, że chcą wydać miliardy na niejaki Fort Trump, to my nie jesteśmy przecież idiotami i oczywiście reagujemy na to wraz z naszym najważniejszym sojusznikiem – mówił wcześniej Łukaszenka.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie