X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jacek Czaputowicz

Szef MSZ spotkał się z polską mniejszością na Litwie

Szef polskiego MSZ odwiedził Litwę. Głównym celem wizyty były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, jednak minister spotkał się także z litewską Polonią. W rozmowach poruszono m.in. sprawy problemów polskiej mniejszości na Litwie. Szef polskiej dyplomacji spotkał się także ze społecznością polskiego gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polonia Polacy za granicą Edyta Poźniak Litwa Jacek Czaputowicz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Jacek Czaputowicz: reformy wymiaru sprawiedliwości są konieczne

Polska domaga się przestrzegania traktatów unijnych, jeśli chodzi o rolę instytucji UE, w tym Komisji Europejskiej w sporze z Warszawą. Mówił o tym przebywający z wizytą na Litwie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jak powiedział, postępowanie niektórych instytucji unijnych wobec Polski, miedzy innymi w sprawie reformy sądownictwa, wykracza poza prawo Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz

Szef polskiego MSZ gotów spotkać się z wiceszefową KE nt. sądownictwa

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapewnia, że jest gotów spotkać się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą, aby rozmawiać o zmianach w sądownictwie. Kilkanaście dni temu urzędnicy Komisji informowali o możliwym terminie spotkania - 28 stycznia. Jednak w środę, przy okazji wizyty marszałka Senatu w Brukseli mówili, że termin nie jest potwierdzony, bo żadna odpowiedź z Warszawy nie nadeszła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Vera Jourova Komisja Europejska Bruksela

Szef MSZ: decyzja o wycofaniu polskich wojsk z Iraku byłaby kompromitująca

- Kwestia pozostawienia wojsk polskich w Iraku jest konsultowana w ramach NATO. Musimy demonstrować jedność sojuszniczą. Popełnilibyśmy ogromny błąd, gdybyśmy pod naciskami opozycji zadeklarowali ich wycofanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iran USA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Andrzej Duda Izrael Auschwitz Stanisław Janecki Jacek Czaputowicz armia Irak

Szef MSZ: polscy żołnierze nie ucierpieli w atakach w Iraku

– Mamy kontakt z polskim dowództwem. W jednej z tych baz są polscy żołnierze, ale wiemy na pewno, że oni nie ucierpieli w atakach w Iraku – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Paweł Lisicki Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ likwidacja Ghasema Solejmaniego Iran Irak USA Stany Zjednoczone Bliski Wschód Donald Trump