X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
ONZ

Belgia ma wątpliwości ws. paktu ONZ o migracji

Belgia ma wątpliwości w sprawie paktu ONZ o migracji i rząd waha się czy go podpisać w przyszłym miesiącu w Marrakeszu. USA jako pierwsze ogłosiły, że tego nie zrobią, a spośród unijnych krajów taką deklarację złożyły już Węgry i Austria. Polska, Czechy i Bułgaria też wskazują na słabości porozumienia i skłaniają się, by iść śladem władz w Budapeszcie i Wiedniu. Chodzi o ogólnoświatowe porozumienie Global Compact na rzecz bezpiecznej, uregulowanej i legalnej migracji.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Belgia ONZ migracja Beata Płomecka Europa ŚWIAT

Szef MSZ i sekretarz NATO rozmawiali o "sygnale dla Rosji"

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał w Paryżu z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem na temat Rosji i nieprzestrzegania przez ten kraj traktatu INF. Poinformował o tym dziennikarzy na niedzielnym spotkaniu w polskiej ambasadzie. Szef MSZ spotkał się też z prezydentem Ukrainy, sekretarzem generalnym ONZ i szefe Rady Republiki Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem - omawiano jegp wizytę w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Jacek Czaputowicz NATO ŚWIAT ONZ

Projekt "Wojownik". Zajęcia sportowe dla weteranów wojennych

- Jesteśmy przed szóstą edycją projektu "Wojownik". Nie spodziewałem się, że mój pomysł tak bardzo się rozwinie. Wiedziałem, że wśród weteranów jest wielu miłośników sztuk walki, ale ze spotkania na spotkanie, poznaję coraz więcej osób, które ze sportami walki nie miały do tej pory nic wspólnego - mówił w audycji Cafe Armia płk Szczepan Głuszczak, pomysłodawca projektu.
Zobacz więcej na temat:  NATO ONZ wojsko społeczeństwo

Czy Polska pójdzie drogą USA i Węgier w sprawie Paktu na rzecz Migracji?

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział, że będzie rekomendował premierowi odstąpienie od podpisania światowego Paktu na rzecz Migracji ONZ. Projekt, jak powiedział minister Brudziński, nie gwarantuje bezpieczeństwa dla Polski. Może wręcz stanowić zachętę do podejmowania nielegalnej migracji. Do sprawy odniósł się na naszej antenie Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joachim Brudziński ONZ Europa POLSKA imigracja migracja