X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pierwsza oficjalna wizyta nowego prezydenta Łotwy w Polsce

11.09.2019 10:13
Rozmoway z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkami Sejmu i Senatu. To pierwsza wizyta w Polsce Egilsa Levitsa
Audio
  • Pierwsza oficjalna wizyta nowego prezydenta Łotwy w Polsce [posłuchaj]
Egils Levits
Egils Levitsvia Wikimedia Commons

Do Warszawy przylatuje dzisiaj nowy prezydent Łotwy. Egils Levits spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim, a także z marszałkami Sejmu i Senatu. Będzie rozmawiał przede wszystkim o bezpieczeństwie w regionie oraz o relacjach Warszawy i Rygi.

To pierwsza wizyta w Polsce wybranego w maju na urząd prezydenta Łotwy prawnika i politologa Egilsa Levitsa. Z Andrzejem Dudą łotewski prezydent ma rozmawiać zarówno o relacjach obu krajów, ale także o bieżących sprawach NATO i o sytuacji mniejszości polskiej na Łotwie.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był niedawno na Łotwie zapowiedział, że będzie chciał poruszyć sprawę ewentualnego uruchomienia sygnału Telewizji Polskiej w tym kraju. "Widzę, jak tam jest wielka potrzeba retransmisji, transmisji, zorganizowania następnej filii Telewizji Polskiej. Wiem, jak to dla Polaków tam mieszkających jest bardzo ważne, kontakt z językiem polskim" - powiedział marszałek Karczewski. 

Szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że rozmowy prezydentów Polski i Łotwy będą dotyczyły również współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza. Chodzi przede wszystkim o wspólne przedsięwzięcia takie jak Via Baltica czy Via Carpatia, ale również o przyszłą synchronizację sieci energetycznych między państwami bałtyckimi a Europą Środkowo-Wschodnią.

W czasie wizyty łotewskiego prezydenta w Warszawie zostanie też odsłonięta tablica pamiątkowa - w miejscu, w którym w latach 1923-1939 znajdował się budynek łotewskiej ambasady. Łotewski przywódca złoży również kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Łotwa