X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjski polityk: putinizm to kłamstwa, represje i wojna

18.10.2019 14:56
Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował prezydenta Władimira Putina i utrzymywany przez niego systemem rządów. Według Grigorija Jawlińskiego, władza w Rosji opiera się na "kłamstwach, represjach, korupcji i wojnie". W ten sposób opozycyjny polityk odniósł się do niedawnej wypowiedzi jednego z kremlowskich doradców - Władysława Surkowa, który stwierdził, że "putinizm jest doskonale się sprawdzającą metodą kierowania państwem i dlatego należy ją zgłębiać".
Audio
  • Rosyjski polityk: putinizm, to kłamstwa, represje i wojna. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Władimir Putin
Władimir PutinShutterstock

W ocenie Grigorija Jawlińskiego, putinizm jest "konstrukcją taktyczną nastawioną na stworzenie państwa mafijnego". "Korupcja, kłamstwa, wojna, ludzie wsadzani do łagrów i bici na wiecach" - tak polityk partii Jabłoko scharakteryzował system rządów obowiązujący w Rosji. Jawliński powiedział, że putinizm, to "dławienie wolności, sianie strachu i zdrady, ignorowanie międzynarodowych praw oraz konfrontacja z rozwiniętymi państwami". Jednocześnie oskarżył obecne władze Rosji o "złodziejskie odbieranie wolności oraz twórczych możliwości milionom współczesnych Rosjan". Opozycjonista ostrzegł, że inicjowane przez Kreml dyskusje na temat rządów Władimira Putina są jedynie wstępem do nowej kampanii politycznej.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Władimir Putin