X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Duńska para książęca w Pałacu Prezydenckim

25.11.2019 13:17
Duńska para książęca została powitana w Warszawie przez polską parę prezydencką. Pierwszym punktem wizyty jest śniadanie oficjalne wydawane przez prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę na cześć księcia Fryderyka i księżnej Marii Elżbiety.
Audio
  • Duńska para książęca w Pałacu Prezydenckim. Materiał Karola Darmorosa (IAR)
  • Wizyta duńskiej pary książęcej w Polsce. Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Karnhauser-Dudą, następca tronu Danii książę Fryderyk z małżonką księżną Marią-Elżbietą podczas rozmów z duńską parą książęcą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Karnhauser-Dudą, następca tronu Danii książę Fryderyk z małżonką księżną Marią-Elżbietą podczas rozmów z duńską parą książęcą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.Fot.: PAP/Mateusz Marek

Wizyta członków duńskiej rodziny królewskiej jest elementem obchodów stulecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Danią.

Po południu Andrzej Duda i książę Fryderyk wezmą udział w dyskusji ekspertów oraz przedstawicieli resortów zajmujących się energetyką. To bowiem najważniejszy z politycznego punktu widzenia obszar relacji polsko-duńskich. Właśnie przez duńskie wody terytorialne będzie biegł gazociąg Baltic Pipe który już za 3 lata ma przyczynić się do uniezależnienia Polski od dostaw surowca z Rosji. Polska chce też rozwijać odnawialne źródła energii. W ramach polsko-duńskiej współpracy ma powstać farma wiatrowa na Bałtyku.

Pary prezydencka i książęca spotkają się również z weteranami misji zagranicznych. Duński następca tronu służył między innymi w jednostce specjalnej duńskiej marynarki wojennej. Ponadto książę Fryderyk i księżna Maria Elżbieta otworzą na Uniwersytecie Warszawskim konferencję dotyczącą 100-lecia relacji polsko-duńskich.

Symbolicznym elementem wizyt będzie też odsłonięcie tablicy upamiętniającej duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, twórcy stołecznych pomników Mikołaja Kopernika i księcia Józefa Poniatowskiego.

Książę Fryderyk weźmie także udział w debacie na temat czystego powietrza. Księżna Maria Elżbieta będzie uczestniczyć w dyskusjach na temat programu walki z cukrzycą oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Późnym popołudniem w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert z okazji rocznicy ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Dania Andrzej Duda