X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja rozmieszcza wzdłuż granic nowe stacje radiolokacyjne

02.12.2019 12:31
Rosja rozmieszcza wzdłuż swoich granic nowe stacje radiolokacyjne - podaje agencja informacyjna RBK. Według Ministerstwa Obrony, to początek budowy kolejnego systemu monitorującego start rakiet i dronów. Resort podkreśla, że będzie on działał niezależnie od istniejącego już systemu wczesnego ostrzegania przed atakami rakietowymi.
Audio
  • Rosja rozmieszcza wzdłuż granic nowe stacje radiolokacyjne. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Radar - zdjęcie ilustracyjne
Radar - zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay/zujen/CC0 License

Pierwsza stacja radiolokacyjna, która wchodzi w skład nowego systemu, została uruchomiona wczoraj na terytorium Republiki Mordowii. Będzie ona kontrolować przestrzeń powietrzną zachodniej części Europy, w tym państw NATO i Ukrainy. Kolejna zostanie tak zlokalizowana, aby mogła objąć swoim zasięgiem Arktykę. "Wokół Rosji utworzone zostanie pole radiolokacyjne, które pozwoli monitorować start rakiet, samolotów i innych urządzeń latających" - cytuje komunikat resortu obrony agencja TASS. Cały system będzie się opierał na stacjach radiolokacyjnych typu "Kontejner". Funkcjonujący od wielu lat system wczesnego ostrzegania przed atakami rakietowymi został zbudowany na podobnej zasadzie i korzysta ze stacji radiolokacyjnych "Woroneż". Jedna z takich stacji działa w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja NATO