X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brazylia krytykuje Macrona za brak reakcji na pożary w Australii

03.01.2020 16:30
Władze Brazylii skrytykowały prezydenta Francji za brak reakcji na gigantyczne pożary, jakie trawią Australię. Przypominają ostre stanowisko w obliczu pożarów w Amazonii
Audio
  • Brazylia krytykuje Macrona za brak reakcji na pożary w Australii [posłuchaj]
Pożary a Australii
Pożary a Australii Twitter

Władze Brazylii skrytykowały prezydenta Emmanuela Macrona za brak reakcji na gigantyczne pożary, jakie trawią Australię. Szefowi V-tej Republiki przypominają ostre stanowisko w obliczu pożarów w Amazonii. 

Prezydent Brazylii Bolsonaro i szef jego rządu Onyx Lorenzoni zarzucili Emmanuelowi Macronowi, że tak zdecydowanie krytykował władze brazylijskie za to, że dopuściły do gigantycznego pożaru w lasach Amazonii. Teraz premier Onyx Lorenzoni podkreśla, że ta różnica w reakcjach i milczenie Emmanuela Macrona wobec pożaru w Australii wynikają z podłoża ideologicznego. Jego zdaniem, prezydentowi Francji w przypadku Amazonii nie chodziło o względy ekologiczne, związane z troską o środowisko, lecz z socjalistycznymi przekonaniami szefa V-tej Republiki.Dalej według Lorenzoniego reakcja Francji i Europy wynika z tego, że prezydent Brazylii Bolsonaro nie ugina się pod presją ideologii socjalistycznej. 

Francuscy komentatorzy zaznaczają, że pożary w Amazonii wynikały z rabunkowej polityki władz brazylijskich, które zezwalają na masową wycinkę drzew by zwiększyć areał ziem uprawnych.

IAR/ks