X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Francja

Ekspert: brexit z korzyścią dla Francji

Brytyjska premier Theresa May spotkała się z prezydentem Francji. To były robocze rozmowy w letniej rezydencji prezydenta Emmanuela Macrona. – Brexit na warunkach niekorzystnych dla Brytyjczyków, byłby dobry dla Francji, która mogłaby ściągnąć do siebie część inwestycji kierowanych do Wielkiej Brytanii – mówił w audycji "Magazyn europejski” dr Krzysztof Winkler z Grupy Badawczej Britannia Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Francja Hiszpania Unia Europejska Europa integracja europejska Theresa May Paweł Lekki Magdalena Skajewska ŚWIAT

Ekspert: potęga militarna i gospodarcza Chin nie idą w parze

Mamy pierwszą ligę posiadaczy broni jądrowej, czyli Rosję i USA, mamy trzecią, czyli te państwa, które mają kilka, kilkanaście głowic, a zapominamy o środku tabeli. Właśnie Chiny są państwem aspirującym w tym zakresie - mówił na antenie Jedynki dr Jacek Raubo (portal Defence24). Chińczycy mogą próbować zmienić swoją pozycję w zakresie broni nuklearnej - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Paweł Lekki Chiny Francja