Polskie Radio
Section05
Francja

Koronawirus we Francji. Kolejne zgony, dotarł pierwszy gigantyczny transport maseczek

We Francja liczba przypadków śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 3 tysiące. To wzrost o ponad 400 zgonów w ciągu doby i tym samym największy wzrost od początku epidemii. Z kolei na podparyskim wojskowym lotnisku Vatry wylądował samolot z pierwszymi 10 milionami maseczek z miliarda zamówionych przez rząd francuski w Chinach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja koronawirus epidemia pandemia

POLSKIE RADIO Oświecenie. Materiały do nauki historii dla nauczycieli

Epidemia koronawirusa postawiła polską edukację przed wielkim wyzwaniem. Tysiące nauczycieli mierzą się z zadaniem realizowania podstawy programowej online i zapewnienia uczniom atrakcyjnych materiałów wspomagających naukę. Bogata oferta materiałów historycznych portalu PolskieRadio24.pl to znakomite narzędzie, które w przyjazny dla młodzieży sposób pomoże zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA koronawirus Koronawirus w Polsce szkoła nauczyciel nauczanie domowe #zostańwdomu oświecenie USA Francja rozbiory Polski

NASZ WYWIAD Setki ofiar pandemii we Francji. Analitycy apelują o pilną reformę Światowej Organizacji Zdrowia i ONZ

- Francuskie think tanki postulują reformę WHO – chodzi o to, by w kryzysowej sytuacji jasno mówiła, że państwo członkowskie, nawet tak potężne jak Chiny, ukrywa dane, przedstawia sytuację fałszywie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Maślanka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak podkreśla, Francja chce przenieść część produkcji z Chin do Unii Europejskiej, a kluczowe przedsiębiorstwa może znacjonalizować.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Francja koronawirus medycyna