X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy: premier Mateusz Morawiecki o spotkaniu z Angelą Merkel

28.01.2020 11:32
Szef polskiego rządu przebywa w Niemczech, gdzie uczestniczy w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.
Audio
  • Premier: porozumienie z Niemcami trzeba budować na prawdzie [posłuchaj]
Spotkanie Angeli Merkel i Mateusza Morawieckiego
Spotkanie Angeli Merkel i Mateusza MorawieckiegoPAP/EPA/FILIP SINGER

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o budżecie Unii Europejskiej, protekcjonizmie, mechanizmach podatkowych w ramach OECD i o polityce klimatycznej. Szef polskiego rządu przebywa w Niemczech, gdzie uczestniczy w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. 

Mateusz Morawiecki powiedział, że zgodził się z kanclerz Merkel, iż planowany na 20 lutego szczyt Unii w sprawie budżetu będzie bardzo trudny. Nie spodziewam się wiele po tych negocjacjach, ale oczywiście przystąpimy do nich z dobrą wolą znalezienia kompromisu - powiedział premier, dodając, że Polsce szczególnie zależy na polityce spójności. "Kładziemy nacisk na sprawy wspólnego budżetu, na politykę rolną, na politykę spójności, czyli rozwój infrastruktury" - mówił Mateusz Morawiecki. Dodał, że w rozmowie z kanclerz Merkel przedstawił pomysł polskiego komisarza do spraw rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, aby jednocześnie zwiększyć wydatki na cele klimatyczne i na politykę rolną, czyli połączyć budżet rolniczy z budżetem klimatycznym. 

Polska delegacja udała się do Muzeum Pamięci Sachsenhausen w dawnym hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Premier Mateusz Morawiecki złoży wiązanki i zapali znicze przed tablicą Polaków i Żydów Polskich, tablicą profesorską, Ścianą Straceń i zwiedzi ekspozycję muzealną, w tym celę Stefana Roweckiego "Grota". Wpisze się też do księgi pamiątkowej. Stronę niemiecką reprezentuje Dietmar Woidke, koordynator do spraw niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej, przewodniczący Bundesratu oraz premier Brandenburgii.

IAR/ks