X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-niemieckie

Publicystka: w polityce historycznej Niemiec dużo jest gestów, mało działań

- Niemieckie media nie komentują szeroko wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w b. niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska, publicystka "Sieci" i wPolityce.pl. - Ciekawy jest – mówiąc językiem marketingu politycznego - tajming tej wizyty - zauważył Marcin Makowski z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-niemieckie historia Polski Niemcy Angela Merkel

80. rocznica wybuchu II wojny światowej a relacje polsko-niemieckie

Jak po 80 latach od wybuchu II wojny światowej wydarzenia te wpływają na relacje polsko-niemieckie? Czy można zachować pamięć o tych tragicznych wydarzeniach nie pogarszając jednocześnie współczesnych relacji między Polakami i Niemcami? Jak wygląda obecna polityka historyczna w Niemczech? Czy kwestia reparacji to dzisiaj realny postulat? 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Paweł Lekki II wojna światowa Niemcy relacje polsko-niemieckie reparacje wojenne

"Świat w powiększeniu". Relacje polsko-niemieckie

- To dobrze, że wizyta Heiko Maasa odbywa się właśnie wczoraj i dzisiaj 1 sierpnia. Bardzo mocne podkreślenie, że nie ma mowy o reparacjach stawia przed polskim rządem trudne wyzwanie i trzeba już o tym myśleć - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Łysakowski, historyk, znawca relacji polsko-niemieckich, komentując dwudniową wizytę szefa niemieckiego MSZ w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-niemieckie Heiko Maas Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz

R. Czarnecki: Polsce należą się reparacje wojenne od Niemiec

- Temat odszkodowań wojennych od Niemiec oczywiście istnieje. Berlin przyznaje to w odniesieniu do Grecji, ale te odszkodowania należą się również i nam. Kwestia tego nie czy, ale kwestia tego jak duże one będą i jak będą spłacane - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy II wojna światowa relacje polsko-niemieckie Francja Emmanuel Macron POLSKA polityka

"Nie zmieniła się polityka Niemiec względem Rosji". Komentarz eksperta

- Niemcy będą dążyły do tego, żeby Polskę angażować na rzecz Unii Europejskiej, a nie rozbijać tej jedności – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Gasztold, ekspert ds. Niemiec z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniosła się w ten sposób do wtorkowych rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem i kanclerz Angelą Merkel.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Angela Merkel Niemcy POLSKA Unia Europejska Stany Zjednoczone Europa relacje polsko-niemieckie Nord Stream 2

Publicyści: kraj pomiędzy Rosją a Niemcami nigdy nie miał łatwo

- Zamiast o współpracy trzeba myśleć jak gasić pożar albo bić się z tymi, którzy nas atakują – mówił w "Debacie Dnia” w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego”, komentując informację o przygotowanym pozwie do unijnego Trybunału przeciwko Polsce w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. W dyskusji uczestniczył również publicysta Rafał Woś.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Frans Timmermans 17 września 1939 Komisja Europejska Rosja stosunki polsko-rosyjskie relacje polsko-rosyjskie relacje polsko-niemieckie