X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Auschwitz rocznica

Władze Oświęcimia: nie było podstaw do rozwiązania marszu

- W ocenie przedstawiciela miasta i policji nie było podstaw do rozwiązania zgromadzenia - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Oświęcimia Katarzyna Kwiecień, odnosząc się do niedzielnego zgromadzenia narodowców z udziałem Piotra Rybaka w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. W ocenie przedstawicielki miasta "wydarzenia, które miały miejsce w późniejszym czasie w KL Auschwitz-Birkenau, nie miały żadnego związku z przyjętym przez Urząd Miasta Oświęcimia zgłoszeniem o zgromadzeniu".
Zobacz więcej na temat:  Oświęcim Auschwitz rocznica II wojna światowa miasto zgromadzenia POLSKA

Historyk: nie można banalizować zła i historii

- Prawda historyczna wygląda tak, jak przedstawił ją Mateusz Morawiecki. Człowiek się zastanawia, jak tak straszne rzeczy były możliwe, ale nie ma no to pytanie pełnej odpowiedzi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 o uroczystościach 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz prof. Antoni Kamiński, socjolog PAN. Gościem audycji byli również: prof. Wiesław Wysocki i dr Piotr Zakrzewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Oświęcim II wojna światowa Auschwitz Auschwitz rocznica

78. rocznica pierwszego transportu do Auschwitz

14 czerwca 1940 do obozu w Auschwitz dotarł pierwszy masowy transport więźniów. Znalazło się w nim 728 mężczyzn, z czego zdecydowaną większość stanowili polscy więźniowie polityczni. Wojnę przeżyło ok. 200 z nich. O potrzebie jasnego określenia niemieckiej odpowiedzialności za największe zbrodnie II wojny światowej mówiła w audycji z cyklu "Historyczne wydarzenie tygodnia"  Mira Wszelaka - prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Auschwitz rocznica II wojna światowa Niemcy hitlerowskie obozy koncentracyjne Żydzi

Muzeum Sprawiedliwych spod Auschwitz

Przedstawiciele najwyższych władz państwowych, pracownicy muzeum oraz bliscy byłych więźniów uczestniczyli w Oświęcimiu w obchodach 77. rocznicy pierwszego transportu do obozu Auschwitz. 14 czerwca jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Auschwitz rocznica Beata Szydło Piotr Gliński muzeum Paweł Pawlica Oświęcim HISTORIA historia Polski II wojna światowa

Debata Dnia: Spór o "polskie obozy koncentracyjne"

W piątek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który przypada w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tymczasem, nadal w zachodnich mediach pojawiają się określenia mówiące o "polskich obozach zagłady". Czy za każdym razem Warszawa powinna głośno protestować w takich przypadkach? O tym w Debacie Dnia rozmawiali Grzegorz Jankowski, publicysta Superstacji i Agata Czarnacka z portalu "polityka.pl".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Auschwitz Auschwitz rocznica II wojna światowa Holokaust