X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministrowie rolnictwa krajów Trójmorza przyjęli wspólną deklarację

24.02.2020 16:08
Ministrowie rolnictwa 8 państw Unii Europejskiej podpisali w Warszawie deklarację dotyczącą przyszłej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027. W dokumencie szefowie resortów wskazali na potrzebę zrównywania dopłat bezpośrednich dla rolników ze wszystkich państw Wspólnoty. Wyrażono także sprzeciw wobec planowanych cięć w budżecie Wspólnej Polityki Rolnej.
Audio
  • Minister Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że deklaracja dotyczyła też działań na rzecz zrównywania dopłat dla rolników z różnych części Unii Europejskiej. Jej treść będzie przesłana do wszystkich krajów członkowskich - podkreślił (IAR)
Od lewej szefowie resortu rolnictwa: Polski - Jan Krzysztof Ardanowski, Bułgarii - Desislava Taneva, Czech - Pavel Sekac, Estonii - Arvo Aller, Węgier - Istvan Nagy, Łotwy - Kaspar Gerhards, Litwy - Andrius Palionis oraz sekretarz stanu w MRiRW Rumunii George Scarlat
Od lewej szefowie resortu rolnictwa: Polski - Jan Krzysztof Ardanowski, Bułgarii - Desislava Taneva, Czech - Pavel Sekac, Estonii - Arvo Aller, Węgier - Istvan Nagy, Łotwy - Kaspar Gerhards, Litwy - Andrius Palionis oraz sekretarz stanu w MRiRW Rumunii George Scarlat PAP/Leszek Szymański

W deklaracji podkreślono, że Wspólna Polityka Rolna pozwala na modernizację sektora produkcji rolniczej jak również modernizację obszarów wiejskich. Ministrowie zgodzili się, że w kolejnej perspektywie w większym stopniu należy zwracać uwagę na skutki środowiskowe produkcji rolnej i dążenia do neutralności klimatycznej na poziomie UE. Nowe standardy produkcji uwzględniające założenia tak zwanego Zielonego Ładu będą wymagać wyższych nakładów finansowych, stąd zaapelowano o uwzględnienie tego faktu w budżecie na rolnictwo.

Dokument zawiera także zapisy dotyczące potrzeby zrównywania dopłat dla rolników. "W wyniku zwiększania orientacji rynkowej europejskiego rolnictwa dochody producentów stają się coraz bardziej niestabilne. W związku z tym ważne jest zachowanie poziomu równowagi ekonomicznej poprzez system płatności bezpośrednich, wyrównywanie niższych stawek dałoby równą pozycję wyjściową w nowych warunkach" - zaznaczono.

Treść deklaracji kończy się zwróceniem uwagi na potrzebę wypracowania nowego formatu WPR. Chodzi o potrzebę większej elastyczności, uproszczeń i szybszej interwencji finansowej lub innej pomocy na przykład w przypadku klęsk żywiołowych.

Dokument parafowali przedstawiciele rządów: Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Węgier, Bułgarii i Rumunii.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: rolnictwo Trójmorze