X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rolnictwo

Prof. Piotr Wawrzyk: przyjęcie perspektywy finansowej wymaga jednomyślności państw UE

- Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział że negocjacje dotyczące dopłat dla rolników skończą się najwcześniej za rok. To będą bardzo trudne rozmowy. Nie tylko będą uwzględnione w nich nowe wyzwania stojące przed UE, ale mamy do czynienia z brexitem, co automatycznie może spowodować zmniejszenie budżetu – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Janusz Wojciechowski Ursula von der Leyen budżet ue rolnictwo Piotr Wojciechowski Ryszard Gromadzki dopłaty bezpośrednie Komisja Europejska

"Dobra atmosfera spotkań". J. Wojciechowski zabiega w PE o poparcie

Kandydat Polski na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski będzie zabiegał w tym tygodniu w Strasburgu o poparcie europosłów. Ostatecznie bowiem Europarlament musi zatwierdzić całą Komisję Europejską, aby mogła rozpocząć pracę. We wtorek rano Janusz Wojciechowski ma spotkać się z europosłami PO i PSL.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Janusz Wojciechowski Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski rolnictwo

Prezydent: 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi

W czasie Dożynek Prezydenckich w Spale prezydent Andrzej Duda mówił, że "program 500+ to ogromny zastrzyk finansowy dla polskiej wsi, większy niż unijne dopłaty bezpośrednie". - Rolnik musi być pewny, że nawet jeśli dotknie go klęska żywiołowa, nieszczęście, to nie zostanie sam - dodał Andrzej Duda, mówiąc o odszkodowaniach za tegoroczną suszę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda rolnicy rolnictwo Janusz Wojciechowski

Dopłaty dla rolników. Poseł PiS: musi być 1200 zł do hektara

- Kiedy negocjowano dopłaty dla rolników przy wejściu do UE, złamano zasadę solidarności, że ci słabsi mają być wspierani - mówił w Debacie Jedynki Ryszard Bartosik z PiS. Dodał, że ówczesni negocjatorzy "zawalili sprawę". - Byliśmy uczciwi wobec polskiej wsi i nie obiecywaliśmy niewiadomo czego - stwierdził z kolei Paweł Bejda z PSL. - Trzeba walczyć o nową perspektywę w unijnym budżecie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Janusz Wojciechowski rolnictwo POLSKA PiS PSL Antoni Trzmiel

Przekazanie gospodarstwa innemu rolnikowi. Wkrótce początek naboru wniosków o rekompensaty

Od 30 września do 29 października rolnicy będą mogli składać wnioski o uzyskanie wsparcia za trwałe przekazanie gospodarstwa innemu producentowi rolnemu. Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tak zwanym systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać swoją ziemię innemu rolnikowi może od 30 września bieżącego roku ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo ARiMR