Polskie Radio
Section05
rolnictwo

Żniwa w pełni, a pogoda sprzyja rolnikom. Tegoroczne plony mogą być wyższe niż w 2021 r.

Tegoroczne plony zbóż ozimych i jarych mogą być wyższe niż w roku ubiegłym, co pozwoli na uzyskanie dobrych zbiorów pomimo zmniejszenia powierzchni uprawy zbóż podstawowych. Jak dodał wiceszef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński, o 4 proc. wyższe od ubiegłorocznych oszacowane zostały również tegoroczne plony rzepaku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże zbiory plony KOWR

Kara dla spółki skupującej zboże. UOKiK: działalność rolnicza jest zależna od warunków pogodowych

Prezes UOKiK nałożył ponad 300 tys. zł kary na spółkę PolishAgri, skupującą hurtowo różne gatunki zbóż głównie od rolników indywidualnych. Firma żądała od rolników całości zakontraktowanych dostaw, nawet jeśli nie mogli tego zrobić np. z powodu suszy czy powodzi. To kolejna w tym roku kara na firmę skupującą produkty rolne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże żywność UOKiK rolnictwo

Projekt KE o redukcji stosowania pestycydów. Henryk Kowalczyk: to wpłynie na spadek produkcji rolnej

Projekt Komisji Europejskiej wprowadzenia redukcji stosowania pestycydów o 50 proc. spowoduje spadek produkcji rolnej - stwierdził wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas spotkania z organizatorami protestów rolniczych w Holandii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo żywność Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Komisja Europejska