Polskie Radio
Section05
rolnictwo

Weto prezydenta ws. ustawy o działach. Zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim

- Na przyszły tydzień zaplanowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim poświęcone wetu do nowelizacji ustawy o działach - poinformował w sobotę prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Według zastępcy rzecznika PiS Radosława Fogla ma powstać nowy projekt ustawy.
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta Andrzej Duda rząd Mateusza Morawieckiego las Lasy Państwowe rolnictwo Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki POLSKA polityka prezydent

Ten rok obfitował w granty i programy pomocowe dla rolników. Niektóre nadal są dostępne

W kończącym się roku było wiele naborów wniosków do programów, z których rolnicy mogli otrzymać wsparcie na różne inwestycje rozwojowe czy inne formy pomocy. Rolnicy mogli także skorzystać z wypłat z tzw. pomocy covidowej. Niektóre z programów już się zakończyły, ale wiele będzie kontynuowanych w kolejnym roku. 
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś GOSPODARKA pieniądze ARiMR Koronawirus w Polsce koronawirus

"Twardy" brexit może przynieść straty polskiej gospodarce. Wiemy, o jakie branże chodzi

Eksport towarów rolno-spożywczych z Polski, w przypadku braku porozumienia z Wielką Brytanią, może być w największym stopniu poszkodowany, bo tradycyjnie cła dla tego sektora są średnio wyższe niż dla sektorów przemysłowych – uważa Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Pracę w tej branży może stracić nawet 4 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  Brexit GOSPODARKA rolnictwo eksport Wielka Brytania