Polskie Radio
Section05
rolnictwo

Relacje z Ukrainą. Kułeba: jesteśmy głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom

- Jesteśmy bardzo szczerze i głęboko wdzięczni polskiemu społeczeństwu i władzom, które od początku rosyjskiej inwazji zaoferowały nam swą pomoc i otwarte ramiona. Dlatego pogłoski o jakoby braku naszej wdzięczności wobec Polaków to strategiczne zagrożenie dla nas, Polski i Europy - ocenił ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo żywność polityka Ukraina ŚWIAT

Ukraina nie wyklucza wycofania skargi ws. embarga. Wiceminister o oczekiwaniach wobec Polski, Słowacji i Węgier

Jeśli Polska, Węgry i Słowacja zagwarantują niestosowanie jednostronnych środków ograniczających w przyszłości dostawy naszych towarów, to Ukraina będzie mogła uznać spór za wyczerpany i wycofać skargę ze Światowej Organizacji Handlu (WTO) - poinformował ukraiński wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo GOSPODARKA żywność polityka

Minister Telus spotkał się z rolniczą "Solidarnością". "Będziemy wzmacniać Krajową Grupę Spożywczą"

Zwiększenie pozycji polskich przetwórców spożywczych oraz ochrona polskiej ziemi przed obrotem spekulacyjnym - między innymi o tym szef resortu rolnictwa Robert Telus rozmawiał w Sejmie ze związkowcami z "Solidarności" Rolników Indywidualnych. Na konferencji "W służbie polskiej wsi" omawiano problemy polskiego rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Telus rolnictwo GOSPODARKA

Kołodziejczak nie chce lepszej ochrony dla zwierząt. Zapomniał, że jest w koalicji z Zielonymi?

Michał Kołodziejczak, który startuje z list KO nie chce lepszej ochrony dla zwierząt. - Już moja głowa w tym, żeby takiego projektu nie było i żeby ludzie z Koalicji Obywatelskiej nie głosowali za takim projektem - mówi rolnik. Kandydat KO najwyraźniej zapomniał, że w mijającej kadencji parlamentu Koalicja Obywatelska głosowała za nowelizacją przepisów, a koalicjant - partia Zieloni, zaciekle broni praw zwierząt i zapowiada zwiększenie ich ochrony w kolejnej kadencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak rolnictwo zwierzęta polityka koalicja obywatelska

SONDAŻ Prezydent Andrzej Duda liderem zaufania. Spadek Trzaskowskiego

Andrzej Duda wyprzedził Rafała Trzaskowskiego i powrócił na pierwsze miejsce w rankingu zaufania do osób publicznych. Swoje notowania poprawili premier Mateusz Morawiecki i lider PO Donald Tusk - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Ponadto na uwagę zasługują notowania Michała Kołodziejczaka. Lider Agrounii zanotował potężny wzrost nieufności o 22,4 pkt do poziomu 64,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda embargo rolnictwo rolnicy zboże polityka