X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pięć lat temu w Moskwie zamordowano Borysa Niemcowa

27.02.2020 13:16
Mieszkańcy Moskwy składają kwiaty na Wielkim Moście Moskworeckim, kilkadziesiąt metrów od murów Kremla. Pięć lat temu, w tym miejscu został zastrzelony lider opozycji Borys Niemcow. Hołd zamordowanemu politykowi oddają także mieszkańcy innych miast Rosji.
Audio
  • Pięć lat temu w centrum Moskwy został zamordowany lider opozycji Borys Niemcow. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
  • Rosjanie oddają hołd zamordowanemu Niemcowowi. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosjanie upamiętniają zabójstwo Borysa Niemcowa
Rosjanie upamiętniają zabójstwo Borysa Niemcowa Maciej Jastrzębski

Od czwartkowego poranka mieszkańcy Moskwy kładą kwiaty wzdłuż barierek Wielkiego Mostu Moskworeckiego, aby w ten sposób przypomnieć, że w tym miejscu dokonano zamachu na opozycjonistę.

Między wiązankami kwiatów stoją portrety Borysa Niemcowa przepasane czarnymi wstążkami. - W dużej mierze polityczną odpowiedzialność za śmierć lidera opozycji ponoszą obecne władze Rosji, w tym prezydent Władimir Putin - oświadczył w jednym z wywiadów dla Polskiego Radia przyjaciel zamordowanego Niemcowa - Ilia Jaszyn z Partii Narodowej Wolności. - Bez wątpienia - Władimir Putin ponosi co najmniej polityczną odpowiedzialność za śmierć Niemcowa, dlatego że właśnie Władimir Putin jest ideologiem i architektem tej atmosfery nienawiści, która króluje w rosyjskim społeczeństwie, w ostatnich latach - podkreśla polityk.

Jeszcze w czwartek wieczorem na Wielkim Moście Moskworeckim spotkają się zwolennicy opozycji, aby o 23.31, czyli o godzinie, o której zastrzelono Borysa Niemcowa zapalić świece i w ten sposób oddać hołd zamordowanemu liderowi opozycji.

IAR/dad