X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

07.03.2020 10:07
Prezydent podpisał ustawę medialną, przekazującą mediom publicznym rekompensatę w wysokości prawie 2 miliardów złotych. O swojej decyzji poinformował późnym wieczorem na konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych.
Audio
  • Prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej. Materiał Łukasza Pieśniewskiego (IAR)
Materusz Morawiecki i Andrzej Duda
Materusz Morawiecki i Andrzej DudaPAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda mówił, że media publiczne są potrzebne, bo są powszechnie dostępne i w wielu obszarach ważne dla obywateli. Prezydent stwierdził również, że rekompensata pozwoli na utrzymanie zatrudnienia wielu pracowników mediów publicznych i z tego powodu, na pewnych warunkach, zdecydował się podpisać ustawę. Andrzej Duda poinformował, że warunki te ustalił wraz z szefem rządu oraz przewodniczącymi KRRiT i Rady Mediów Narodowych.

Premier Mateusz Morawiecki na tej samej konferencji zapowiedział przeznaczenie dodatkowych środków na onkologię, poza 11 miliardami przeznaczanymi przez rząd. Podkreślał, że apelował o to prezydent. Na prośbę głowy państwa powstanie specjalny fundusz medyczny. Jak dodał Mateusz Morawiecki, szczegóły dotyczące funduszu, zostaną wkrótce przekazane opinii publicznej.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski przypomniał, że mediom w ramach rekompensaty zostaną przekazane obligacje. Będą one mogły być spieniężane w transzach, ale nie musi to się stać od razu. Dodał, że Krajowa Rada liczy się z tym, że jeśli rząd będzie potrzebował dodatkowych środków na walkę z koronawirusem, spieniężenie części obligacji może być "odłożone w czasie"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podzieli przyznane środki. Witold Kołodziejski chce, by znaczna część z nich trafiła do oddziałów regionalnych TVP i Polskiego Radia. Podkreślał, że dodatkowe środki pozwolą przetrwać mediom publicznym. Zostaną przeznaczone nie tylko na samą TVP, ale też na jej oddziały regionalne i kanały tematyczne, a także między innymi na wszystkie rozgłośnie regionalne Polskiego Radia. Witold Kołodziejski mówił, że dodatkowe środki wspomogą misję mediów publicznych, a do tej należy też - jak podkreślił - reportaż radiowy, który w rozgłośniach komercyjnych "z punktu widzenia biznesowego nikomu się nie opłaca"

Podczas tej samej konferencji przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że zarządził głosowanie nad uchwałą o odwołaniu prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. 4 z 5 członków Rady w głosowaniu korespondencyjnym zagłosowało "za" Krzysztof Czabański podziękował również Jackowi Kurskiemu za kierowanie Telewizją Polską w - jak powiedział - trudnych warunkach.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda TVP Jacek Kurski