X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Większość Rosjan nie akceptuje wyzerowania kadencji Putina

30.06.2020 09:05
75 procent Rosjan nie akceptuje poprawek do konstytucji, które umożliwiają Władimirowi Putinowi ponowny start w wyborach
Audio
  • Rosja - 75 procent Rosjan nie akceptuje wyzerowania kadencji W. Putina [posłuchaj]
Władimir Putin podczas Parady Zwycięstwa w Moskwie
Władimir Putin podczas Parady Zwycięstwa w Moskwie PAP/EPA/SERGEY GUNEEV / HOST PHOTO AGENCY POOL

Badania przeprowadził zespół socjologów pod kierownictwem Siergieja Biełanowskiego. Rosjanie do 1 lipca mają czas, aby wziąć udział w ogólnokrajowym głosowaniu, dotyczącym nowelizacji ustawy zasadniczej.  

Socjologowie z grupy Siergieja Biełanowskiego wskazują, że liczba osób chcących głosować „za” poprawkami i „przeciw” jest podobna i wynosi odpowiednio 28 i 32 procent. Według sondażu, 60 procent Rosjan zapowiedziało udział w plebiscycie. Z badania wynika, że Rosjanie są przeciwni rozszerzaniu pełnomocnictw prezydenta i innych organów władzy, a poparcie dla poszczególnych zmian utrzymuje się w przedziale od 19 do 41 procent. Jednak zdecydowana większość - 76 procent Rosjan nie chce, aby doszło do tak zwanego wyzerowania kadencji prezydenckich Władimira Putina, które umożliwiłoby mu ponowny start w wyborach. 

Wczoraj współpracujący z Kremlem Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej (WCIOM) opublikował wyniki badania exit poll, trwającego od 25 czerwca głosowania przedterminowego. Na pytania ankieterów odpowiedziało 70 procent osób, które wychodziły z lokali wyborczych. 76 procent z nich oświadczyło, że poparło poprawki do konstytucji. W chwili zakończenia sondażu, Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja wynosi około 28 procent, czyli do urn poszło 31 milionów osób, z których 30 procent odmówiło odpowiedzi na pytania prokremlowskiego ośrodka WCIOM. 

Przeciwko poprawkom do konstytucji protestuje rosyjska opozycja, część intelektualistów i artystów. W ich ocenie, jedynym celem nowelizacji ustawy zasadniczej jest utrzymanie się Władimira Putina przy władzy do 2036 roku.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rosja