X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komisja Europejska krytycznie o plebiscycie dotyczącym zmian w konstytucji Rosji

02.07.2020 15:47
Komisja Europejska krytycznie oceniła głosowanie w sprawie poprawek do konstytucji Rosji. Plebiscyt ogłoszony przez prezydenta Władimira Putina trwał od 25 czerwca do 1 lipca.
Audio
  • KE krytycznie o plebiscycie dotyczącym zmian w konstytucji Rosji [posłuchaj]
nz Władimir Putin
n/z Władimir PutinEPA/PAP/ALEXEI NIKOLSKY / SPUTNIK

Według oficjalnych danych 78 procent poparło nowelizację konstytucji. Umożliwia ona obecnemu prezydentowi sprawowanie władzy do 2036 roku i ustanawia wyższość prawa wewnętrznego nad międzynarodowym. 

Komisja Europejska przedstawiła listę zarzutów dotyczących plebiscytu. Przede wszystkim skrytykowała zorganizowanie głosowania na zaanektowanym Krymie i okupowanym wschodzie Ukrainy. "Nie uznajemy głosowania na tych terytoriach, bo one należą do Ukrainy" - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano. Wspomniał o zarzutach dotyczących nieprawidłowości podczas plebiscytu, o naruszaniu jego tajności, przymuszaniu do głosowania, czy podwójnym głosowaniu, a także brutalności policji wobec dziennikarza, który monitorował przebieg wyborów. "Oczekujemy, że wszystkie zarzuty zostaną wyjaśnione, bo są one bardzo poważne" - dodał rzecznik. Wyraził też ubolewanie w związku z samymi poprawkami i oczekiwanie, że Rosja będzie wywiązywać się z międzynarodowych zobowiązań.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Komisja Europejska Rosja