Polskie Radio
Section05
Komisja Europejska

„Nie możemy dopuścić, by wojna PO-PiS szkodziła Polsce”

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec zapowiedzieli, że w sprawie procedury przeciwko Polsce będą wspierać stanowisko Komisji Europejskiej. Z powodu głosowania sześciu europosłów PO nad rezolucją Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce z Platformy do PiS-u odeszło dwóch senatorów. O postępowaniu UE przeciwko Polsce oraz o francuskich śmigłowcach mówili w audycji Rozmowa PR24 Ireneusz Zyska (PiS) i Paweł Szramka (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Komisja Europejska Francja Węgry Viktor Orban

"Puszcza Białowieska to spór ideologiczny"

Przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu rozpoczęła się rozprawa dotycząca sporu między Komisją Europejską a Polską ws. Puszczy Białowieskiej. KE zarzuca nam naruszenie prawa unijnego; Polska jest innego zdania i twierdzi, że działa zgodnie z przepisami. O problemie Puszczy Białowieskiej mówili w audycji Debata Poranka Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Łaguna (SuperStacja) i publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Puszcza Biał‚owieska ministerstwo środowiska Unia Europejska Jan Szyszko Komisja Europejska