X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rocznica bitwy pod Grunwaldem. Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Litwy

15.07.2020 11:43
Prezydenci Polski i Litwy spotkali się dziś na polu bitwy pod Grunwaldem, by uczcić 610. rocznicę zwycięstwa nad oddziałami państwa krzyżackiego. Andrzej Duda i Gitanas Nauseda mają też na miejscu rozmawiać o bieżących sprawach polityki europejskiej.
Prezydenci Polski i Litwy - Andrzej Duda i GitanasNauseda
Prezydenci Polski i Litwy - Andrzej Duda i GitanasNausedaFoto: Twitter/GitanasNauseda

W obchodach upamiętniających bitwę pod Grunwaldem biorą również udział premierzy obu krajów, Mateusz Morawiecki i Saulius Skvernelis, a także Wielki Mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie - Krzyżaków - Frank Bayard.

Litewskie obchody rocznicy bitwy

Obchody 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem odbędą się także w Wilnie. W południe starcie z Krzyżakami zostanie upamiętnione przy wileńskim Barbakanie. Przedstawiciele litewskich sił zbrojnych wystąpią w historycznych strojach wojskowych oraz mundurach. Ma to symbolizować etapy formowania wojsk litewskich od średniowiecza do dnia dzisiejszego. Zapowiadane są też salwy honorowe.

Litwini słynną bitwę upamiętniają od kilku dni. W weekend w leżących niedaleko Wilna Trokach ponad stu muzyków zagrało z tej okazji nietypowy koncert na rowerach wodnych. W Trokach na jeziorze Galve wznosi się odbudowany zamek Wielkich Książąt Litewskich, który był ulubioną rezydencją stryjecznego brata króla Władysława Jagiełły - księcia Witolda Wielkiego.

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem odbyła się kilka dni temu w miejscowości Soleczniki. Towarzyszyły jej wystawy średniowiecznego ekwipunku, broni i zbroi, jarmark rzemieślniczy, odbył się także pokaz z elementami tańca ognia.


IAR/ho