X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda: demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek

06.08.2020 12:09
- Dziś demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosów zależą najważniejsze sprawy państwa, przyszłość Polski. To wielka rzecz i ogromny sukces nas wszystkich - oświadczył prezydent Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym.
Audio
  • "Demokracja w Polsce jest dziś silniejsza niż kiedykolwiek" - mówił w Sejmie Andrzej Duda, rozpoczynając drugą kadencję jako prezydent. Przed południem Andrzej Duda złożył przysięgę przez Zgromadzeniem Narodowym, wygłosił też orędzie. Materiał Karola Surówki (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaPAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda w wygłaszanym po złożeniu przysięgi prezydenckiej orędziu mówił, że ostatnie wybory z uwagi na pandemię, zmiany wśród kandydatów, przesunięcie terminu, były trudne.

- Ale najważniejsze, że udało się je przeprowadzić w sposób demokratyczny, sprawiedliwy i bardzo sprawny; że Polacy mogli skorzystać ze swojego prawa do głosowania - powiedział.

Prezydent podziękował także wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie procesu wyborczego.

- To dzięki państwa ciężkiej pracy te wybory odbyły się według najlepszych światowych standardów. Drodzy państwo, jeszcze raz z całego serca dziękuję, przede wszystkim Państwowej Komisji Wyborczej - podkreślił prezydent.

Ogromny sukces nas wszystkich

- Dziś demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosów zależą najważniejsze sprawy państwa, przyszłość Polski. Miliony Polaków, którzy wcześniej w to nie wierzyli i nie głosowali, teraz zagłosowało w całym kraju - w dużych, w średnich i małych miastach, a także i na wsi. To jest wielka rzecz. To jest ogromny sukces nas wszystkich - oświadczył Andrzej Duda.

Jak dodał, zaprosił wszystkich kontrkandydatów w wyborach na czwartkową uroczystość po to, aby im z tego miejsca powiedzieć: "Ten szeroki udział Polaków w wyborach to także efekt waszej pracy, państwa pracy, waszego zaangażowania. Dziękuję również i za to z całego serca."

Prezydent podkreślił, że dla dalszego umocnienia demokracji w Polsce ma znaczenie uczestniczenie obywateli w wyborach.

Posłuchaj
00:24 frekwencja.mp3 Andrzej Duda o udziale Polaków w wyborach (IAR)

 

- Mam nadzieję, że udział Polaków w wyborach będzie jeszcze większy. To jest zadanie dla nas wszystkich, abyśmy za pięć lat mieli frekwencję 70 proc. albo jeszcze wyższą. To jest wielkie zadanie na przyszłość - zaznaczył.

Otwarte drzwi Pałacu Prezydenckiego

Andrzej Duda zapewnił, że chce być prezydentem polskich spraw.
- Spraw ważnych dla wszystkich Polaków. Tak dla moich wyborców, jak i dla tych, którzy poparli innych kandydatów - dodał.

Zachęcił też do współpracy. - Drzwi Pałacu Prezydenckiego były przez ostatnie pięć lat otwarte i będą otwarte dla różnych środowisk, dla przedstawicieli wszystkich stronnictw politycznych - dodał.

Po wygłoszeniu orędzia przed Zgromadzeniem Narodowym prezydent Andrzej Duda przyjął meldunki od Dowódcy Garnizonu Warszawa generała dywizji Roberta Głąba oraz komendanta Służby Ochrony Państwa majora Pawła Olszewskiego. Ceremonia odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

O 12.00 w Archikatedrze Świętego Jana odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dwie godziny później, odbędzie się uroczystość Inwestytury Prezydenta na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

Natomiast o 15.30, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydent Andrzej Duda przyjmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.


IAR/PAP/PR24 fc/dad

Zobacz więcej na temat: polityka Andrzej Duda