Polskie Radio
Section05
polityka

"Czuję się dobrze, nie mam już żadnych symptomów". Prezydent o zakażeniu koronawirusem

Czuję się dobrze, w tej chwili nie mam już żadnych symptomów zakażenia koronawirusem - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że kilka dni temu miał lekkie objawy, ale w tej chwili "to już przeszłość". Dodał, że do pełnienia obowiązków będzie mógł wrócić w przyszłym tygodniu, po wykonaniu testów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda prezydent koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 choroby zakaźne

"Delegitymizacja PiS jako partii politycznej ma bardzo długą historię". Paweł Badzio o protestach

- Na pewno przez część polityków protest kobiet w sprawie orzeczenia TK został wykorzystany - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" w debacie wskazywał z kolei, że to niepopularne działania PiS przeistoczyły protest w demonstracje skierowane przeciwko władzy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka protest aborcja Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24

Prezydent: jestem gotowy pomóc w wypracowaniu prawa, które będzie chroniło dzieci i kobiety

- Uważam, że trzeba przygotować nowe przepisy razem z ekspertami. Chodzi o to, by dzieci, u których stwierdzono zespół Downa były chronione. Jednak w przypadku wykrycia wad letalnych u dziecka, kobieta nie powinna być skazana na cierpienie psychiczne. Rozumiem to zdenerwowanie i zaniepokojenie kobiet - powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie Polsat News. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent polityka

Maria Koc: protestujący nie zachowują zasad bezpieczeństwa. Skutki mogą być tragiczne

- To, co się teraz dzieje na ulicach, na pewno nie spowoduje, że będzie nam łatwiej z tą chorobą walczyć. Bo widzimy na ulicach wielu młodych ludzi, którzy zachowują się w sposób (...) niefrasobliwy, jeśli chodzi o zasady bezpieczeństwa. Obawiam się, że skutki tego mogą być za kilka dni tragiczne - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc. Gościem "Debaty Jedynki" była również senator KO Beata Małecka-Libera.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel PiS koalicja obywatelska debata w jedynce POLSKA polityka protest demonstracje aborcja Trybunał Konstytucyjny Polskie Radio pandemia Koronawirus w Polsce

NASZ WYWIAD Tomasz Rzymkowski: zabijanie dzieci nienarodzonych jest rzeczą skandaliczną

- Kwestie dotyczące wad rozwojowych to kwestie podejścia do osób niepełnosprawnych. Jeśli szykanuje się osoby będące w łonach matek dlatego, że są upośledzone lub w jakikolwiek sposób niepełnosprawne, to za chwilę pojawią się głosy, żeby zabijać ludzi, którzy stali się niepełnosprawni w wyniku wypadków - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów PiS, którzy podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. przesłanki eugenicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski PiS aborcja POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny

Adam Borowski: straże przed kościołami to obrona wiary i porządku konstytucyjnego

- Panie ze Strajku Kobiet mówią wprost: rząd ma odejść, aborcja na życzenie. Zupełnie nie liczą się z tym, że przed chwilą były wybory, ludzie podjęli decyzję w demokratycznym głosowaniu. Straże przed kościołami to obrona wiary i porządku konstytucyjnego - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski (Klub Gazety Polskiej). Gościem audycji był również Bartosz Sokołowski (Stowarzyszenie dla Polski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Polskie Radio 24 polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny Kościół zjednoczona prawica Michał Rachoń Adam Borowski

Warszawski ratusz ułatwi udział w Strajku Kobiet. Truskawa: zakazać nie można, ale płacić - to przesada

- Kiedy słyszę poparcie dla strajku z ust liberała, to od razu mi się trochę robi śmiesznie na duszy - skomentował w Polskim Radiu 24 wypowiedź Rafała Trzaskowskiego Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. - Zakazać nikomu aktywności społecznej czy politycznej oczywiście nie można, natomiast zachęcać, ułatwiać i na dodatek za to płacić - to lekka przesada - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Magdalena Złotnicka protesty w Warszawie

Anna Milczanowska: tak naprawdę protestującym chodzi o obalenie rządu PiS

- Wszyscy, którzy uczestniczą w marszach, zostali wykorzystani - oceniła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości, stwierdzając, że przewodzącym protestom chodzi o obalenie rządu PiS. - Chodzi o obalenie pierwszego rządu po wielu latach, który służy Polsce, Polakom. A my brońmy życia, brońmy człowieczeństwa - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek aborcja Trybunał Konstytucyjny Prawo i Sprawiedliwość protest polityka PiS

Kontrowersyjny wpis szefa Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku. Formela: policzek dla państwa polskiego

Szef Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku zamieścił wpis, w którym zapytał gdańszczan, czy nadal chcą "zwierzchności Warszawy". - Roland Hau doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sięga do tych sentymentów i skojarzeń, które dla Polaków są niedopuszczalne i nieakceptowalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Gdańsk Niemcy regiony pomorskie

Prof. Ryba o atakach na kościoły: próbuje się nam zafundować samobójstwo kulturowe Europy

- Ataki na kościoły to pochodna czytania przez kręgi rewolucyjne tego, gdzie jest źródło naszej cywilizacji, kultury i porządku etycznego. Znajduje się ono właśnie w religii chrześcijańskiej. Jeśli chce się wywrócić całe 1000-letnie dziedzictwo, to trzeba uderzyć w to, co jest najważniejsze, czyli w religię - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba aborcja Trybunał Konstytucyjny protest protesty w Warszawie Kościół Kościół i kultura demonstracje