Polskie Radio
Section05
polityka

PR24 Kukiz przed komisją ds. wyborów. "Spytamy o obietnice"

- To, co już wiemy, i dotychczasowe przesłuchania świadków układają się w logiczną całość (…). Wszyscy parli do tego, by przeprowadzić wybory; ci, którzy stawali na tej drodze, byli sekowani lub politycznie eliminowani. W te miejsca dawano osoby, które miały zrealizować konkretny polityczny cel, za to otrzymywały nagrody, awans, lub inną spółkę Skarbu Państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Romowicz (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA komisja śledcza wybory w Polsce polityka Agnieszka Drążkiewicz Paweł Kukiz

Media: jest projekt uchwały ws. Trybunału Konstytucyjnego

Posłowie koalicji rządzącej przygotowali projekt uchwały Sejmu ws. Trybunału Konstytucyjnego. Z informacji TVN24, którego dziennikarka twierdzi, że widziała projekt, w uchwale zawarto apel do wszystkich sędziów TK o rezygnację, a do organów władzy publicznej - by nie uznawały rozstrzygnięć Trybunału w obecnym składzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka Sejm Trybunał Konstytucyjny reforma sądownictwa

Zmiany w kanonie lektur. Nowacka: nauczyciel ma autonomię

Ministra edukacji Barbara Nowacka oświadczyła, że pomimo zmian w kanonie lektur szkolnych, nauczyciel będzie miał swobodę w doborze pozycji, które zaproponuje uczniom. Szefowa resortu podczas konferencji prasowej poinformowała, że skończyły się prekonsultacje zmian w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Barbara Nowacka edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej

Liderzy Trzeciej Drogi przyjęli gwarancje samorządowe

W sobotę liderzy Trzeciej Drogi - Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali "12 gwarancji samorządowych". Wśród punktów programowych znalazła się m.in. zmiana zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, działania na rzecz czystego powietrza i wsparcie dla rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Polska 2050 polityka Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz wybory samorządowe 2024 samorząd Trzecia Droga regiony Mazowsze mazowieckie

Dziś konwencje KO, PiS i Trzeciej Drogi. Znamy szczegóły

Prezentacja punktów programowych wspólnych dla samorządów ma być jednym z elementów konwencji Koalicji Obywatelskiej, która odbędzie się dziś w Piasecznie. W wydarzeniu weźmie udział m.in. prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PSL Polska 2050 Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza wybory samorządowe samorząd Rafał Trzaskowski Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz Jarosław Kaczyński wybory samorządowe 2024