X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
polityka

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta

– Polski wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej. Urzędnicy z Brukseli chcą widzieć źdźbło w polskim oku, a nie zauważają belki w oku francuskim, niemieckim, austriackim, czy hiszpańskim – powiedział w audycji „Sztuka Słuchania Ekstra” europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do stosunku unijnych instytucji wobec reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Brexit Wielka Brytania Theresa May

Były szef KNF: rozgłos nie służy nadzorowi

- Największą wartością nadzoru jest kwestia zaufania, jego eksperckości oraz sprawności działania. Mimo że sprawa dotyczy lidera nadzoru, to poziom analityczny i menadżerski nie uczestniczył w tej sprawie. Dobry trzon urzędu został zachowany. Nadzór działa jednak tym lepiej, im działa ciszej. W tym momencie uzyskał rozgłos - mówił o aferze KNF były szef tego urzędu, Stanisław Kluza.
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego polityka

Marcin Święcicki: komisja śledcza mogłaby zadać pytania Solorzowi

Platforma Obywatelska domaga się powołania komisji śledczej w sprawie KNF. We wniosku skierowanym do marszałka Sejmu klub napisał, że komisja powinna zająć się zbadaniem prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych wobec Getin Noble Banku i Idea Banku. - Komisja śledcza ds. KNF przydałaby się. Ciekawe, ile podobnych rozmów odbyło się z innymi bankami - rozważał na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Święcicki komisja nadzoru finansowego polityka