Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

24.10.2020 13:11
 Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że prezydent czuje się dobrze
Audio
  • MZ: prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem [posłuchaj]
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaPAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na Twitterze. Minister Błażej Spychalski napisał, że prezydent wczoraj miał wykonany test na obecność wirusa. Wynik testu był pozytywny. Dodał, że Andrzej Duda czuje się dobrze, a Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.

Na Twitterze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazała amabasador USA w Polsce. "Modlę się o jak najszybszy powrót do zdrowia pana prezydenta Andrzeja Dudy. Życzę Panu Prezydentowi dużo siły" - napisała Georgette Mosbacher

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 628 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 179 zakażonych osób, spośród których 150 miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 4 252 zakażone osoby.

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwach: mazowieckim - ponad 2 tysiące przypadków, małopolskim i wielkopolskim - w obu tych województwach potwierdzono prawie 1 500 przypadków. W ciągu minionej doby wykonano ponad 55 tysięcy testów na obecność koronawirusa. 

W sumie w Polsce potwierdzono od początku epidemii prawie 242 tysiące zakażeń. Zmarło ponad 4 300 osób, a wyzdrowiało ponad 109 tysięcy osób.

IAR/PAP/ks

Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce prezydent