X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef polskiej dyplomacji zapewnił o wsparciu integralności terytorialnej Gruzji

02.12.2020 13:33
Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau wsparł integralność terytorialną Gruzji podczas środowego spotkania w Warszawie z szefem MSZ tego kraju Davidem Zalkalianim. Wizyta Zalkalianiego jest związana z wideokonferencją szefów dyplomacji krajów NATO.
Zbigniew Rau podczas spotkania w Warszawie z MSZ Gruzji Davidem Zalkalianim
Zbigniew Rau podczas spotkania w Warszawie z MSZ Gruzji Davidem ZalkalianimFot.: Tymon Markowski/MSZ

Rau - jak podkreślił w komunikacie polski MSZ - wsparł również aspiracje integracyjne Gruzji z UE i NATO.

Środowa wideokonferencja szefów dyplomacji krajów NATO odbyła się z udziałem partnerów z Gruzji i Ukrainy i dotyczyła m.in. bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego.

"Wcześniej odbyły się rozmowy bilateralne obu ministrów, których przedmiotem były relacje dwustronne, sytuacja wewnętrzna w Gruzji po wyborach parlamentarnych, wyzwania w kontekście bezpieczeństwa regionalnego oraz współpraca wielostronna" - poinformowało MSZ.

Szef polskiej dyplomacji "odniósł się do utrzymujących się rozbieżności między głównymi aktorami sceny politycznej po wyborach parlamentarnych w Gruzji i zapowiedzi bojkotu prac parlamentu przez partie opozycyjne".

"Podkreślił, że sprawne funkcjonowanie parlamentu jest kluczowe nie tylko dla realizacji zobowiązań wynikających z procesu zbliżenia euroatlantyckiego, ale również w celu rozwiązania pilnych problemów zdrowotnych i społeczno-gospodarczych wywołanych pandemią COVID-19. W interesie wszystkich stron jest podjęcie wszelkich kroków dla przywrócenia pełni zaufania do procesu wyborczego" - podał resort dyplomacji.

Wybory w Gruzji

Wybory w Gruzji wygrała rządząca krajem od ośmiu lat partia Gruzińskie Marzenie. Opozycja zbojkotowała jednak II turę wyborów w 17 okręgach jednomandatowych. Oponenci Gruzińskiego Marzenia, którym nieformalnie kieruje powiązany z Moskwą biznesmen Bidzina Iwaniszwili, uważają, że doszło do fałszerstw wyborczych. Opozycja zapowiedziała bojkot parlamentu i żąda powtórzenia wyborów organizując co niedzielę protesty.

Jak poinformował w środowym komunikacie polski resort dyplomacji obaj ministrowie wskazywali także na intensywność relacji między Polską a Gruzją oraz "popularność Gruzji w społeczeństwie polskim i Polski wśród Gruzinów".

"Szfe polskiej dyplomacji przypomniał o nieustannym poparciu dla niezależności i integralności terytorialnej Gruzji w jej międzynarodowo uznawanych granicach. Wyraził zaniepokojenie tragiczną sytuacją humanitarną na administracyjnej linii rozgraniczenia z Abchazją i Osetią Południową" - czytamy w komunikacie.

MSZ poinformował, że Rau i Zalkaliani omówili także najważniejsze, aktualne wydarzenia polityki międzynarodowej, w tym również w kontekście zmian geopolitycznych, jakie zaszły w regionie Kaukazu Południowego w wyniku ostatniej eskalacji walk między Armenią i Azerbejdżanem w Górskim Karabachu i wprowadzenia rosyjskich sił rozjemczych.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Gruzja Zbigniew Rau