Polskie Radio
Section05
Zbigniew Rau

Spotkanie Rau-Blinken w Waszyngtonie. Znamy tematy rozmowy

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotka się w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. Szefowie dyplomacji Polski i USA będą rozmawiać przede wszystkim o współpracy obu państw w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wśród tematów pojawi się też podsumowanie polskiego przewodnictwa w OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Polityka zagraniczna Polski dyplomacja MSZ Zbigniew Rau Antony Blinken

Minister Rau rozpoczyna wizytę w USA. Spotka się m.in. z amerykańskim sekretarzem stanu

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczyna dziś wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie spotka się m.in. z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. Zbigniew Rau w Waszyngtonie ma odbyć serię spotkań, w czasie których będzie omawiane bezpieczeństwo naszego regionu - w tym: możliwe dalsze zwiększenie wschodniej flanki NATO i zdolności odstraszania Sojuszu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Zbigniew Rau MSZ

Polska kończy przewodnictwo w OBWE. Następcą będzie Macedonia Północna

Podsumowanie polskiej prezydencji w OBWE będzie jednym z głównych tematów rozmów ministrów spraw zagranicznych i dyplomatów z niemal 60 państw świata w ostatnim dniu posiedzenia Rady Ministerialnej OBWE w Łodzi. W piątek przewodnictwo w OBWE symbolicznie przejmie z rąk polskiej dyplomacji delegacja Macedonii Północnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA OBWE MSZ Zbigniew Rau Rosja wojna na Ukrainie polityka

Prezydent Duda: brutalna agresja Rosji zdominowała czas polskiego przewodnictwa w OBWE

- Z perspektywy czasu wiemy, że decyzja o inwazji na Ukrainę, na wolne, suwerenne, niepodległe państwo, zapadła w Moskwie na Kremlu i nic, co znajdowało się w naszej gestii jako wspólnoty OBWE, nie było w stanie tego zmienić - powiedział prezydent Andrzej Duda. Uczestniczy on w rozpoczętych dziś w Łodzi obradach Rady Ministerialnej OBWE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja OBWE MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Łódź Ukraina Andrzej Duda Rosja

Rusza Rada Ministerialna OBWE. Dyplomaci będą mówić o wojnie na Ukrainie

W Łodzi rozpoczynają się dwudniowe obrady Rady Ministerialnej OBWE. To główny organ decyzyjny Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, której w tym roku przewodniczy Polska. Na obrady przybyli szefowie dyplomacji i wysocy rangą przedstawiciele 57 państw - od Kanady, przez kraje europejskie, po Rosję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja OBWE MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Łódź Ukraina