X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Gruzja

A. Legieć: zmiana ordynacji w Gruzji, to polityczne "być albo nie być"

- Partie opozycyjne w obecnej ordynacji widzą coś, co uniemożliwia im uzyskanie dobrego wyniku wyborczego i korzystne przeliczenie tego wyniku na mandaty w parlamencie - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Legieć  z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, znawca Gruzji. Ekspert mówił o trwających w Gruzji protestach, ich podłożu i ewentualnych konsekwencjach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wschodnia Białoruś Piotr Pogorzelski Gruzja

D. Kolbaia: Rosja próbuje wzniecić w Gruzji chaos

- Antyrosyjskość Gruzinów wobec Rosji jeszcze wzrosła od rządów Saakaszwilego. Teraz Rosja dąży do wywołania chaosu, by zagarnąć Gruzję Rosjanie chcą zbuntować ten region, gdyż iezadowolenie i niepokoje ułatwiają Rosji podbijanie tego kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 dr David Kolbaia ze Studium Europy Wschodniej UW oraz Arkadiusz Legieć, analityk PISM od spraw Gruzji i Kaukazu Południowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja Rosja protest Maria Przełomiec gruzińskie marzenie

Prof. T. Grosse: dominujące znaczenie w EPP mają politycy niemieccy

W stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, rozpoczął się zjazd Europejskiej Partii Ludowej (EPP), czyli chadeckiej międzynarodówki europejskiej. Ta partia ma największą frakcję w Parlamencie Europejskim. Zostanie również wybrany nowy przewodniczący ugrupowania. Jedynym kandydatem na to stanowisko jest dotychczasowy przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska Rada Europejska Michał Strzałkowski papież Franciszek Gruzja ŚWIAT