X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szefowie dyplomacji Polski i Japonii przyjęli plan działania w ramach strategicznego partnerstwa

07.05.2021 08:47
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau i jego japoński odpowiednik Toshimitsu Motegi podpisali w czwartek w Warszawie pięcioletni plan działania w ramach strategicznego partnerstwa – poinformowało MSZ.
Minister Zigniew Rau oraz minister spraw zagranicznych Japonii Toshimitsu Motegi
Minister Zigniew Rau oraz minister spraw zagranicznych Japonii Toshimitsu Motegitwitter.com/MSZ_RP

"Minister Zigniew Rau oraz minister spraw zagranicznych Japonii Toshimitsu Motegi podpisali dziś „Plan działania w ramach partnerstwa strategicznego Japonia – RP”. Dokument, opisujący polityczne, gospodarcze, obronne, naukowe i kulturalne obszary partnerstwa, wyznacza kierunki współpracy na 5 najbliższych lat" – podano we wpisie resortu spraw zagranicznych na Twitterze.

MSZ poinformowało, że tematami rozmowy szefów dyplomacji Polski i Japonii były: stan relacji dwustronnych, wymiary współpracy oraz sytuacja międzynarodowa w Europie i w regionie Indo-Pacyfiku.

Dwudniową wizytę w Warszawie Motegi rozpoczął w czwartek od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, podczas spotkania poruszono kwestie współpracy polsko-japońskiej, zwłaszcza gospodarczej, a także wkładu Polski i Japonii w realizację celów klimatycznych.

"Szef japońskiej dyplomacji wyraził zainteresowanie regionalnymi formatami współpracy, tj. Grupą Wyszehradzką oraz Inicjatywą Trójmorza, które postrzegane są przez Japonię jako efektywne platformy dialogu" – przekazała prezydencka kancelaria.

Podczas wizyty w Polsce szef japońskiej dyplomacji ma się spotkać także z ministrami spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej.

We wcześniejszym komunikacie MSZ zaznaczyło, że zarówno podczas rozmów dwustronnych, jak i wielostronnych w czasie wizyty ministra spraw zagranicznych Japonii "dokonana zostanie wymiana ocen sytuacji bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w regionie Indo-Pacyfiku". "Szefowie dyplomacji państw V4 i Japonii omówią też perspektywy współpracy w tym gronie" - zaznaczył resort.

Strategiczne partnerstwo Polska i Japonia zawarły w 2015 roku.


IAR/PAP/dad