Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

MSZ: 41 tysięcy rodaków powróciło do Polski dzięki akcji "LOT do domu"

W ramach akcji 'LOT do domu" ponad 41 tysięcy Polaków powróciło do kraju, informuje ministerstwo spraw zagranicznych. Lotnicza operacja rozpoczęła się 15 marca, po zamknięciu polskich granic w związku z epidemią koronawirusa. Jak informuje MSZ narodowy przewoźnik pomógł też powrócic do swoich domów 700 obywatelom krajów Unii Europejskiej, a także kilkuset obywatelom innych państw.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych epidemia koronawirus

Polska wspiera służby na Ukrainie i w Gruzji. MSZ przekazał ponad 1 mln zł na walkę z COVID-19

Polska przeznacza 1,2 mln złotych na współpracę ze strażakami Ukrainy i Gruzji. Szkoła Główna Służby Pożarniczej ze środków Polskiej Pomocy realizuje kolejne projekty mające na celu szkolenie strażaków w Gruzji i na Ukrainie w 2020 r. - podały służby prasowe MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukraina Gruzja służby i bezpieczeństwo straż pożarna koronawirus COVID-19 choroby zakaźne

Szef MSZ: potrzeba większego zaangażowania finansowego UE w czasie pandemii

- Polska jest zwolennikiem większego zaangażowania finansowego Brukseli, ale trzeba też pamiętać, że Unia nie ma własnych środków, tylko bazuje na tym, co przekażą jej poszczególne państwa - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska koronawirus pandemia Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja pomoc UE