X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Jacek Czaputowicz: czekamy na ostateczne orzeczenie TSUE

- Tymczasowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, nakazując przywrócenie sędziów SN, wchodzi w rolę ostatecznego orzeczenia. Naszym zdaniem trzeba poczekać, to powinno być przedmiotem orzeczenia ostatecznego - powiedział we wtorek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Mateusz Morawiecki: Niemcy, jak i Polska, są świadome wyzwań

Przyszłość Unii Europejskiej, brexit i migracje to główne tematy, które poruszono w Warszawie podczas polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Szefowie rządów Polski i Niemiec: Mateusz Morawiecki i Angela Merkel wspólnie potępili Rosję za jej działania na Ukrainie. Zaapelowali, aby Moskwa przestrzegała prawa międzynarodowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mateusz Morawiecki

Wizyta szefa MSZ na Białorusi. Komentarze

- Następuje poprawa sytuacji, jeśli chodzi o szkolnictwo polskie na Białorusi. Myślę, że Mińsk chce grać tym elementem próbując uzyskać pewne koncesje - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Zaniewicz, redaktor naczelny polskojęzycznej wersji Eastbook.eu. Wizytę szefa MSZ w Mińsku komentowali również: Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia w Mińsku oraz dr Ryszard Żółtaniecki, dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś dyplomacja relacje polsko-białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz

Wniosek Zbigniewa Ziobry do TK. Jest stanowisko MSZ

Stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych ws. wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego dot. pytań prejudycjalnych zadanych przez polskich sędziów Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ma charakter informacyjny i ekspercki. Nie kwestionuje dopuszczalności wniosku i nie polemizuje z tezami w nim zawartymi - podkreśla Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE