X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szefowie MSZ i MON w Luksemburgu m.in. o relacjach UE-NATO

Ściślejsza współpraca wojskowa to jeden z tematów spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych i obrony w Luksemburgu. Szefowie resortów mają też rozmawiać o relacjach Unii Europejskiej z NATO. Nie jest wykluczone, że zostaną poruszone tematy, których nie ma w programie spotkania. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Luksemburg sankcje Komisja Europejska Unia Europejska Jacek Czaputowicz Mariusz Błaszczak MSZ Ministerstwo Obrony Narodowej MON Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: są siły, którym nie zależy na kompromisie

- Nie stało się nic takiego, co zamykałoby jakikolwiek scenariusz dot. sporu Polski z KE, także ten pozytywny - powiedział wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, odnosząc się do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.
Zobacz więcej na temat:  Konrad Szymański Ministerstwo Spraw Zagranicznych Frans Timmermans Mateusz Morawiecki premier Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska POLSKA

"Nie zgodzimy się na tak drastyczne ograniczenie funduszy"

Państwa chcące redukcji budżetu UE podnoszą kwestię praworządności; to narzędzie polityczne służące osłabieniu pozycji Polski w UE w trakcie negocjacji i instrument wywierania presji, "grupa przyjaciół praworządności" pokrywa się z grupą chcącą obniżenia swej składki - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz budżet UE 2021-2027 budżet ue nowy budżet UE

Czaputowicz: ws. Nord Stream 2 interesy Polski są zbieżne z USA

Polska i Stany Zjednoczone wspólnie sprzeciwiają się budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego. Tak mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji jest teraz w Nowym Jorku, gdzie prowadził debatę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wcześniej spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a jednym z tematów rozmów był właśnie projekt Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Nowy Jork Wojciech Cegielski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nord Stream 2 Rosja

"Poparcie USA, w koalicji przeciw Nord Stream 2, niezbędne"

Minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych spotkał się z sekretarzem stanu USA, Mikiem Pompeo. Szefowie polskiej i amerykańskiej dyplomacji rozmawiali m.in. o projekcie Nord Stream 2. W Polskim Radiu 24 komentarz politologa dra Spasimira Domaradzkiego oraz amerykanisty dra Wojciecha Kwiatkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Jacek Czaputowicz ONZ Nord Stream 2 Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Czaputowicz o przewodnictwie Polski w Radzie Bezpieczeństwa

„Celem Polski podczas przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest praca na rzecz bezpieczeństwa i pokoju w świecie” - powiedział Polskiemu Radiu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Miesięczne przewodnictwo nasz kraj będzie sprawować w tym roku  w maju oraz latem 2019 roku. Właśnie tej sprawie jest poświęcona wizyta szefa polskiej dyplomacji w Nowym Jorku. Rozmowa z szefem MSZ w audycji Północ-Południe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ USA Nowy Jork