X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Znany prorosyjski ukraiński polityk podejrzany jest o zdradę stanu

11.05.2021 16:46
Ukraińskie służby dokonały przeszukania w jego domu. O podejrzeniu wobec Wiktora Medwedczuka poinformowała prokurator generalna Iryna Wenediktowa
Audio
  • Ukraina - prorosyjski polityk Wiktor Medwedczuk podejrzany o zdradę stanu [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjneparlament Ukrainy
zdjęcie ilustracyjne/parlament UkrainyFoto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

Jak napisała - oprócz zdrady stanu lider parlamentarnej partii Opozycyjna Platforma za Życie podejrzany jest też o działania mające na celu grabież narodowych dóbr w okupowanym przez Rosję Krymie. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeszukała dom polityka w Kijowie, ale nie zastała go tam. Prorosyjskiego polityka Wiktora Medwedczuka łączą bliskie więzi z władzami Rosji. Nazywany on jest na Ukrainie kumem Putina, bowiem rosyjski prezydent jest ojcem chrzestnym jego córki. 

W lutym, decyzją ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa, zamknięto należące do Medwedczuka kanały telewizyjne, w których prezentowano prorosyjską propagandę.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja