X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE potępia Rosję za publikację listy „nieprzyjaznych państw”

16.05.2021 09:14
Oświadczenie w tej sprawie, w imieniu krajów członkowskich, opublikował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell
Audio
  • UE potępia Rosję za publikację listy „nieprzyjaznych państw” [posłuchaj]
Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji
Josep Borrell, szef unijnej dyplomacjiPAP/EPA

Na liście są Stany Zjednoczone, a z Unii Europejskiej - Czechy. Niedawno władze w Pradze ujawniły, że zamachu na skład amunicji na Morawach w 2014 roku dokonali agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. W konsekwencji Czechy wyrzuciły 18 rosyjskich dyplomatów, Moskwa nakazała wyjazd 20 Czechom. 

Szef unijnej dyplomacji napisał, że Wspólnota uważa zarzuty dotyczące nieprzyjaznych działań za bezpodstawne. Dodał, że Rosja swoimi decyzjami łamie Konwencję Wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych. „Wzywamy Rosję do zmiany decyzji, by nie doszło do dalszego pogorszenia się wzajemnych relacji, które już i tak są napięte” - brzmi oświadczenie Josepa Borrella.

Szef unijnej dyplomacji zapewnił o pełnej solidarności z Czechami, państwem członkowskim Wspólnoty i Stanami Zjednoczonymi oraz wezwał Rosję do przestrzegania międzynarodowego prawa. 

Z podobnym apelem zwrócił się też wcześniej szef Rady Europejskiej. Charles Michel napisał na Twitterze, że na nic zdadzą się próby podziału Wspólnoty. Relacje Unii Europejskiej z Rosją będą jednym z tematów szczytu rozpoczynającego się za nieco ponad tydzień w Brukseli.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Rosja