X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Brexit: ważą się losy premier Theresy May

W brytyjskiej Partii Konserwatywnej trwa wewnętrzny bunt przeciwko premier Theresie May i zbieranie wniosków o jej odwołanie. - Ten tydzień może być przełomowy dla gabinetu premier Theresy May i porozumienia ws. Brexitu. Coraz więcej danych wskazuje na uruchomienie procedury zmiany lidera w partii - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Theresa May Europa

Bruksela: Polska przekazała do KE odpowiedź ws. ustawy o SN

Polska przekazała odpowiedź Komisji Europejskiej w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym - informują polscy dyplomaci. Chodzi o deklarację, w jaki sposób rząd w Warszawie wdrożył lub zamierza wdrożyć wstępną decyzję unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącą zawieszenia ustawy i przywrócenia do pracy sędziów odesłanych na emeryturę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska POLSKA Komisja Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości Jacek Czaputowicz Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Mec. Piotr Andrzejewski: gra toczy się o praworządność w UE

- Rząd robi wszystko, by pokazać, że trzeba się zreflektować nie w Polsce, a w Unii Europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, prawnik, były senator Prawa i Sprawiedliwości. Polska przekazała w poniedziałek do Komisji Europejskiej informacje ws. realizacji wstępnej decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Odrębny budżet dla "eurolandu" pomoże południowym krajom?

- Pojawia się wiele kwestii praktycznych: w jaki sposób zarządzać takim budżetem, jakie reguły do niego stosować. Jeśli takie same jak do ogólnego budżetu Unii Europejskiej, to w związku z tym dlaczego go wyprowadzać na zewnątrz - powiedział dr hab. Sebastian Płóciennik na antenie Jedynki. Ekonomista mówił o koncepcji odrębnego budżetu UE dla "eurolandu".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Hong Kong Unia Europejska Europa Niemcy Francja Gruzja Ernest Zozuń Magdalena Skajewska Więcej świata Patrycja Pendrakowska

Porozumienie Merkel i Macrona. Będzie osobny budżet strefy euro?

Francja i Niemcy przedstawiły na nadzwyczajnym spotkaniu unijnych ministrów państw strefy euro wypracowane w ciągu ostatnich miesięcy propozycje dotyczące zdolności fiskalnych eurolandu. Jakie są szanse, że budżet strefy euro rzeczywiście powstanie? Gościem Polskiego Radia 24 był Michał Kędzierski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych). 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue strefa euro Francja Niemcy Emmanuel Macron ŚWIAT