X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Ekspert: mało prawdopodobne odsunięcie Theresy May od władzy

- W Wielkiej Brytanii mamy sytuację, w której schizofrenia brytyjskiej polityki będzie jeszcze bardziej widoczna. Dlatego, że będziemy mieli premier Theresę May, której polityki nie akceptuje ponad połowa posłów, a którą jej partia i partia koalicyjna chce utrzymać przy władzy - mówił w Jedynce wysłannik Polskiego Radia do Londynu Dariusz Rosiak z Redakcji Międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Theresa May Dariusz Rosiak Tomasz Sajewicz Ukraina Paweł Lekki

Ekspert: PE poparł zmiany sprzeczne z prawem unijnym

Parlament Europejski w czwartek poparł zmiany prawne, które zakładają powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności w kraju członkowskim. - Przede wszystkim trzeba wskazać, że w traktatach europejskich nie ma podstawy prawnej, aby powiązać stwierdzenie naruszenia praworządności z wypłatą środków z unijnego budżetu – powiedział w Polskim Radiu 24 członek Trybunału Stanu prof. Czesław Kłak.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska dotacje unijne ŚWIAT Parlament Europejski

Jaki będą skutki gospodarcze brexitu?

Brytyjski rząd sporządził w raport, w którym czytamy, że spełnienie się czarnych proroctw rynków i wyjście Londynu ze struktur Wspólnoty bez żadnej umowy, skutkowałyby w ciągu kolejnych 15 lat PKB niższym o 9,3 proc. - Myślę, że wszelkie prognozy dotyczace tak odległego czasu są obarczone wielkim ryzkiem błedu, bo nikt z nas nie wie, jak będzie wygladał wtedy świat - komentował na antenie Polskiego Radia 24 Marek Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej. O sprawie mówił także dr Paweł Kowalski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Europa Zachodnia Brexit Wielka Brytania Unia Europejska

Wniosek o wotum nieufności dla rządu T. May

Izba Gmin zagłosowała we wtorek wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało aż 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia. W środę na wniosek opozycyjnej Partii Pracy ma dojść do głosowania nad wotum nieufności dla rządu Theresy May. - Tego mogliśmy się spodziewać - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z Dziennika Gazety Prawnej. 
Zobacz więcej na temat:  Brexit Theresa May Wielka Brytania Unia Europejska

Władimir Putin w Serbii. Ekspert: Rosja nie jest lojalna

– W Serbii Rosjanie cieszą się sympatią i mają tam wpływy. Państwo to traktowane jest przez Moskwę jako rosyjski przyczółek na Bałkanach – powiedział Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. W czwartek wizytę w Belgradzie złożył Władimir Putin. O relacjach Serbii i Rosji w kontekście serbskich starań o wejście do Unii Europejskiej mówiliśmy w "Świecie w Powiększeniu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Rosja Serbia Bałkany Władimir Putin Unia Europejska Belgrad Moskwa

Dostęp do funduszy UE zależny od stanu praworządności?

– TSUE może rozstrzygnąć, czy coś jest złamaniem praworządności lub nie i może nałożyć karę finansową. Po co KE i mniejszość państw członkowskich chce dodatkowo wymierzać kare? – pytał w "Pulsie Trójki" prof. Tomasz Grosse. – Szuka się sankcji na te kraje, ktore w odbiorze innych krajów postepują "nie tak" – wskazała z kolei dr Małgorzata Bonikowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski Trójka Marcin Pośpiech fundusze europejskie

Powiązanie budżetu UE z praworządnością to psucie prawa?

Parlament Europejski w czwartek poparł zmiany prawne, które zakładają powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności w kraju członkowskim. - To jest psucie prawa, bo kto miałby ustalać, czy została naruszona praworządność? - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski (Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji). Gościem audycji był także Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski

Ekspert o brexicie: w brytyjskiej polityce panuje duży chaos

– Nikt nie wie, co się zdarzy. To, co widzimy, to duży chaos na politycznej scenie Wielkiej Brytanii. Nie mieliśmy świadomości, jak bardzo pogubiona jest brytyjska klasa polityczna wokół wątku brexitu – oceniła dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Odniosła się w ten sposób do sytuacji, jaka panuje na Wyspach w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Gościem Polskiego Radia 24 był również dr Zygmunt Janiec z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Europa Theresa May