X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministrowie obrony państw V4 o bezpieczeństwie w regionie

21.06.2021 17:26
Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że współpraca militarna w ramach Grupy Wyszehradzkiej ma przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa w naszej części Europy
Audio
  • Ministrowie obrony państw V4 o bezpieczeństwie w regionie [posłuchaj]
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak PAP/Marcin Obara

Po spotkaniu ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej minister Błaszczak zapewnił, że kraje te będą kontynuowały współpracę w ramach wspólnych szkoleń oraz będą stale podnosić interoperacyjność swoich sił zbrojnych.

Szef resortu obrony podkreślił, że wszystkie kraje zrzeszone w Grupie V4 są świadome zagrożeń i wspólnie dbają o bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO. Dodał, że w sferze zainteresowań państw Grupy Wyszehradzkiej leży również sprawa Bałkanów Zachodnich i zagrożeń związanych z kryzysami emigracyjnymi. 

„Jesteśmy również wrażliwi na wyzwania dotyczące północy Sojuszu Północnoatlantyckiego, a wiec wszystkie te sprawy, które budują wzajemną solidarności wzajemne bezpieczeństwo” - mówił minister Mariusz Błaszczak.

Ministrowie obrony Polski, Węgier, Słowacji i Czech spotkali się w dowództwie Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód w Elblągu. Szefowie resortów obrony rozpoczęli rozmowy wczoraj w Gdyni. W trakcie spotkania omawiali między innymi działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa w regionie oraz przyszłe wspólne inicjatywy wojskowe.

Rozmowy to też okazja do podsumowania rocznej prezydencji Polski w Grupie Wyszehradzkiej. Od 1 lipca przewodnictwo przejmą Węgrzy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: grupa wyszehradzka wojsko