X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Program "ABC Ekonomii" - edukacja finansowa jako inwestycja w przyszłość młodego człowieka

06.08.2019 14:09
Popularyzacją książki "ABC Ekonomii" w polskich placówkach dyplomatycznych zajął się polski MSZ. Powstała wersja anglojęzyczna i niemieckojęzyczna, w przygotowaniu są przekłady na języki latynoskie. 
Audio
Autorzy programu ABC Ekonomii w studiu PRdZ
Autorzy programu "ABC Ekonomii" w studiu PRdZFoto: Małgorzata Frydrych

Dzieci wobec ekonomii to zagadnienia trapiące często rodziców. Jednak jak przekonują twórcy programu "ABC Ekonomii", edukacja finansowa od przedszkola to inwestycja w przyszłość młodego człowieka i bardziej odpowiedzialnego obywatela.

"Dziecko uczy się, że pieniądze nie biorą się z bankomatu, a potrafią powiązać ten fakt na przykład z nieobecnością rodziców w domu" - tłumaczą.

Popularyzacją książki "ABC Ekonomii"  w polskich placówkach dyplomatycznych zajął się polski MSZ. Powstała wersja anglojęzyczna i niemieckojęzyczna, w przygotowaniu są przekłady na języki latynoskie. 

Więcej informacji w rozmowie z Arturem Czepczyńskim, inicjatorem programu "ABC Ekonomii dla dzieci", Damianem Kupczykiem, prezesem Fundacji Rodziny Czepczyńskich oraz​ Urszulą Marchwiak z UNICEF Polska.

Do wysłuchania audycji zaprasza Małgorzata Frydrych.


Zobacz więcej na temat: ekonomia MSZ