Polskie Radio
Section05
MSZ

Polska wspiera służby na Ukrainie i w Gruzji. MSZ przekazał ponad 1 mln zł na walkę z COVID-19

Polska przeznacza 1,2 mln złotych na współpracę ze strażakami Ukrainy i Gruzji. Szkoła Główna Służby Pożarniczej ze środków Polskiej Pomocy realizuje kolejne projekty mające na celu szkolenie strażaków w Gruzji i na Ukrainie w 2020 r. - podały służby prasowe MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukraina Gruzja służby i bezpieczeństwo straż pożarna koronawirus COVID-19 choroby zakaźne

MSZ: każdej godziny napływają informacje o tysiącach Polaków chcących wrócić do kraju

Od niedzieli w Polsce nie mogą lądować samoloty inne niż czartery zorganizowane na wniosek premiera.  Loty międzynarodowe zostały zawieszone. Polacy, którzy chcą wrócić do kraju mogą aplikować o organizację lotu czarterowego z miejsca, w którym się znajdują. - Będziemy w pierwszej kolejności wysyłać samoloty do miejsc, z których utrudnione jest przedostanie się - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus zdrowie wirus Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ

Wizyta marszałek Sejmu w USA. Rozmowy o bezpieczeństwie Europy i zagrożeniu ze strony Rosji

Po wizycie w amerykańskim Kongresie marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyraziła przekonanie, że kwestie bezpieczeństwa Europy są dla priorytetem Stanów Zjednoczonych, niezależnie od tego kto rządzi w Waszyngtonie. W stolicy USA pani marszałek rozmawiała między innymi z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Sejm Katyń Polonia Francja Polacy za granicą

Szef MSZ: ws. migracji kraje UE przyjęły linię, którą prezentowały Węgry i Polska

Szefowie MSZ państw UE wsparli rząd Grecji w zabezpieczaniu zewnętrznej granicy Unii. Tysiące uchodźców szturmuje granicę tego kraju z Turcją. - Linia, którą prezentował premier Węgier Viktor Orban, zabezpieczenia granic, ochrony, powstrzymania fali nielegalnej migracji, zwyciężyła - mówił minister Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  MSZ dyplomacja kryzys migracyjny Grecja Turcja Wojna w Syrii ŚWIAT Europa Chorwacja Zagrzeb uchodźcy Jacek Czaputowicz