X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ruszyło 50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

20.01.2020 14:10
Szwajcarskie miasteczko powitało ok. 3000 uczestników – liderów światowego biznesu i polityki międzynarodowej.
Audio
  • 21 stycznia 2020 rusza 50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Relacja Ewy Plisieckiej
Dom Polski w Davos
Dom Polski w DavosFoto: pzu.pl/materiały prasowe

We wtorek ruszyło w szwajcarskim Davos doroczne Światowe Forum Ekonomiczne, które w tym roku obchodzi swój 50. jubileusz. To jedno z najważniejszych spotkań liderów światowego biznesu, w którym uczestniczą również osobistości ze świata polityki. Wydarzenie gromadzi ok. 3000 uczestników ze 110 krajów. W tegorocznej edycji biorą udział m.in. prezydent USA Donald Trump oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i brytyjski następca tronu książę Karol. Polskę będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda.

W czwartek w Davos będzie obecny także premier Mateusz Morawiecki, który na Światowe Forum Ekonomiczne przyleci bezpośrednio po wizycie w Japonii. Podczas obrad uczestnicy szczytu będą dyskutować o kluczowych wyzwaniach ekonomicznych oraz społecznych, ważnych z punktu widzenia światowej gospodarki i całej ludzkości.

Przedstawienie Polski jako miejsca przyjaznego inwestycjom – to główne zadanie Domu Polskiego, który podczas forum już po raz drugi będzie promował nasz kraj.  Polish House zainauguruje swoją działalność 21 stycznia.  To przestrzeń biznesowa stanowiąca efekt współpracy dwóch dużych polskich spółek: PZU i Banku Pekao SA. 

IAR/ep