X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Premier: największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja

- Traktuję w taki sposób zagrożenie ze strony Rosji – tak premier Mateusz Morawiecki wywiadzie dla „Politico" odpowiedział na pytanie o największe dziś, według niego, zagrożenie dla Polski. Skrytykował też plan budowy gazociągu Nord Stream 2. Z Morawieckim podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos rozmawiał redaktor naczelny Politico Europe Matthew Kaminski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Mateusz Morawiecki reforma sądownictwa

"Bezpieczeństwo to nie tylko armia, ale i energetyka"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas przemówienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos mówił, że sojusznicy USA powinni inwestować w obronność, a także, iż żaden kraj nie powinien być zakładnikiem jednego źródła energii. O słowach Donalda Trumpa w Davos mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Światowe Forum Ekonomiczne w Davos bezpieczeństwo energetyczne NATO Jarosław Guzy Rosja

„Jako prymusi wpisujemy się w wizję Donalda Trumpa”

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej Polski i Stanów Zjednoczonych. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Arturem Wróblewskim, amerykanistą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Donald Trump USA bezpieczeństwo NATO Rex Tillerson Światowe Forum Ekonomiczne w Davos wojsko

Forum Ekonomiczne w Davos. "Proces nierówności powiększa się"

Trwające w Davos Światowe Forum Ekonomiczne poświęcone jest m.in. nierównościom na świecie. 80 proc. światowego bogactwa jest w rękach 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie. O zagrożeniach jakie niosą za sobą nierówności i sposobach walki z tym zjawiskiem rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers), ekonomista, były wiceminister finansów Piotr Soroczyński i Maciej Bitner (Wise Europa).
Zobacz więcej na temat:  Światowe Forum Ekonomiczne w Davos