X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Luksemburg pierwszym krajem na świecie z darmowym transportem publicznym

29.02.2020 10:00
Rząd chce w ten sposób ograniczyć ruch samochodowy, co będzie z korzyścią dla środowiska. Oficjalnie darmowy transport publiczny będzie 1 marca
Audio
  • Luksemburg pierwszym krajem na świecie z darmowym transportem publicznym [posłucha]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/JULIEN WARNAND

Luksemburg pierwszym krajem w Europie i na świecie z darmowym transportem publicznym. Rząd chce w ten sposób ograniczyć ruch samochodowy, co będzie z korzyścią dla środowiska. Oficjalnie darmowy transport publiczny będzie od jutra, 1 marca, ale już dziś można bezpłatnie podróżować. W Luksemburgu z tej okazji zorganizowano wiele koncertów. 

Luksemburg od dawna ma problemy z dużą liczbą samochodów i - co się z tym wiąże - korkami na drogach. Dlatego rząd postanowił to zmienić. Początkowo darmowy transport zaczęły wprowadzać niektóre miasta w Luksemburgu, później zapadła decyzja, że takie rozwiązanie obejmie cały kraj i wszystkie środki transportu - darmowe będą autobusy, tramwaje i pociągi. Jedynym wyjątkiem będą niektóre nocne autobusy i podróże pociągami pierwszej klasy. 

Ministerstwo Transportu wyliczyło, że wprowadzenie darmowego transportu pomoże rocznie zaoszczędzić każdemu gospodarstwu domowemu około 100 euro. Rząd informuje, że realizacja tego pomysłu będzie kosztować rocznie około 40 milionów euro. Tyle wynoszą wpływy z biletów, które pokrywają prawie 10 procent kosztów funkcjonowania transportu publicznego w Luksemburgu.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: transport publiczny Luksemburg