Polskie Radio
Section05
transport publiczny

Rekordowy lipiec w PKP Intercity. Polacy ruszyli pociągami na wakacje

Tegoroczny lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem pod względem liczby pasażerów przewiezionych przez PKP Intercity. Z usług przewoźnika skorzystało blisko 6,5 mln pasażerów, co oznacza, że był to miesiąc z najwyższą frekwencją w historii przewoźnika - poinformowało PKP Intercity we wtorkowym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny PKP Intercity statystyka społeczeństwo podróże

PKP Intercity na zakupach. Spółka wzmocni flotę 20 nowymi lokomotywami elektrycznymi

Spółka PKP Intercity ogłosiła przetarg na zakup 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Umowa będzie realizowana w ramach wartej prawie 30 miliardów złotych strategii inwestycyjnej spółki. Celem jest wzmocnienie floty przewoźnika nowymi pojazdami. Pozwoli to na efektywniejsze wykorzystanie zasobu wagonów należących do przewoźnika.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity kolejnictwo transport publiczny infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE

Modernizacja przywróci dworcom kolejowym na Helu oryginalny wygląd. Jest umowa na przebudowę

Klinkierowa elewacja, dwie poczekalnie, w tym jedna sezonowa, nowa wiata przy dworcu oraz zlokalizowany w sąsiedztwie obiektu parking dla samochodów i rowerów – tak zmieni się już niebawem dworzec w Kuźnicy na półwyspie Hel. PKP podpisały umowę na przebudowę dworca i przekazały plac budowy wykonawcy. Prace na dworcu ruszą już niebawem. Kolej przebuduje też dworzec w mieście Hel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej PKP remont fundusze unijne Hel infrastruktura transport publiczny

Przebudowa dworca w Kołobrzegu. "Będzie wizytówką i ważnym punktem na mapie miasta"

Elewacja z cegły klinkierowej, w niższej części budynku wykonana w konstrukcji muru pruskiego, wysoka wieża z nowym hełmem oraz iluminacja podkreślająca charakterystyczną bryłę - tak będzie wyglądał dworzec w Kołobrzegu po przebudowie. Spółka PKP  podpisała umowę z wykonawcą prac i przekazały plac budowy.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura transport transport publiczny GOSPODARKA Kołobrzeg

Podkarpacie skorzysta na budowie CPK. Marcin Horała: znacznie skróci się np. czas podróży koleją

Podkarpacie będzie jednym z regionów najbardziej wygranych w programie inwestycyjnym Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej w Rzeszowie wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Nowe linie kolejowe ze "szprych CPK" pomogą zwalczyć transportowe wykluczenie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura centralny port komunikacyjny inwestycji infrastrukturalne UE kolejnictwo transport transport publiczny POLSKA społeczeństwo infografika

Macron jest dumny ze wspierania Ubera. Media: była komisarz UE również musi tłumaczyć się z lobbowania

Prezydent Francji Emmanuel Macron wypowiadając się dla "Le Monde" oświadczył, że jest dumny ze wspierania Ubera i że "zrobiłby to ponownie". Politico pisze o byłej komisarz UE Neelie Kroes, która miała lobbować na rzecz Ubera zaraz po zakończeniu pracy w Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport transport publiczny taksówki taksówka Uber Francja społeczeństwo ŚWIAT Europa Komisja Europejska

Koniec bezpłatnych przejazdów PKP Intercity dla obywateli Ukrainy. Od lipca nowe zasady

Obecne regulacje wydawania darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy będą obowiązywać do czwartku 30 czerwca. Od piątku 1 lipca przejazdy te będą odbywać się na ogólnych zasadach ujętych w regulaminie PKP Intercity. Od 1 do 30 czerwca uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, czyli Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej PKP Intercity Ukraina transport publiczny