X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił czwarty etap znoszenia restrykcji związanych z pandemią

27.05.2020 15:13
Od 30 maja częściowo zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek - w przestrzeni otwartej i w niektórych przestrzeniach zamkniętych. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia czwartego etapu rządowego programu odmrażania gospodarki. 
Audio
  • Plan czwartego etapu znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem [POSŁUCHAJ]
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM w WarszawiePAP/Marcin Obara

Szef rządu powiedział, że jeśli będzie możliwe zachowanie dwumetrowego dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach noszenie maseczek pozostanie obowiązkowe.   

Premier zapowiedział też zniesienie ograniczeń w handlu. Od soboty w sklepach nie będą już obowiązywały limity przebywających w nich osób. Szef rządu powiedział, że w sklepach nie będzie już liczenia wchodzących klientów. Zachowany zostanie jednak obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. Od soboty 30 maja zostaje również zniesiony limit osób w lokalach gastronomicznych. Od niedzieli 31 maja zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Nadal będzie trzeba zachowywać dystans dwóch metrów między osobami.    

Rząd odmraża także instytucje kultury. Od najbliższego weekendu będą mogły się odbywać koncerty plenerowe, a tydzień później - te w salach koncertowych oraz spektakle teatralne.

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński mówi, że koncerty w salach i inne wydarzenia kulturalne będą mogły się odbyć, jeśli zgodzi się na to organizator. Z kolei już w najbliższy weekend będą mogły się odbywać koncerty plenerowe. Będzie jednak limit uczestników - mówił wicepremier Gliński. Oprócz tego - otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona będzie także organizacja wesel do 150 osób. Jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.   

Premier zaapelował także do Senatu i jego marszałka o niespowalnianie prac nad ustawą dotyczącą wyborów prezydenckich. Po uchwaleniu przez Sejm, ustawa trafiła do Senatu, w którym pracują nad nią senackie komisje. Mateusz Morawiecki mówił, że wybory mogą odbyć się w "zasygnalizowanej" dacie 28 czerwca, by dochować terminów konstytucyjnych.   

Premier dodał, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich i unormowanie sytuacji ustrojowej pozwoli skupić się na walce z kryzysem, jaki spowodowała epidemia koronawirusa.

IAR/PP


Zobacz więcej na temat: koronawirus Mateusz Morawiecki