X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Berlinie

We wtorek z jednodniową wizytą w Berlinie przebywał premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, by omówić między innymi kwestie dotyczące kryzysu migracyjnego, gazociągu Nord Stream 2 oraz napięć pomiędzy Europą a USA. Goścmi Polskiego Radia 24 byli Adam Borowski z Gazety Polskiej i Andrzej Potocki z Sieci.
Zobacz więcej na temat:  Berlin Mateusz Morawiecki Angela Merkel Polskie Radio 24

"Trump przyjął za punkt honoru obalenie rządu Merkel"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Wśród tematów, jakie omówiono były między innymi kwestie dotyczące kryzysu migracyjnego. O wewnątrzniemieckiej i ogólnoeuropejskiej dyskusji na temat polityki migracyjnej mówiła w programie Świat w powiększeniu Anna Kwiatkowska-Dróżdż z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Niemcy premier Mateusz Morawiecki

Wiceszef MSZ: są siły, którym nie zależy na kompromisie

- Nie stało się nic takiego, co zamykałoby jakikolwiek scenariusz dot. sporu Polski z KE, także ten pozytywny - powiedział wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, odnosząc się do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem.
Zobacz więcej na temat:  Konrad Szymański Ministerstwo Spraw Zagranicznych Frans Timmermans Mateusz Morawiecki premier Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska POLSKA

"Decyzja nie do końca osobista, ma charakter polityczny"

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek rezygnację z pełnionej funkcji. Biuro prasowe resortu poniformowało, że decyzję tę minister podjął "z powodów osobistych". Z Krzysztofem Jurgielem rozmawiał Michał Fedusio o jego rezygnację skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i portalu WP.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

"Był człowiekiem Solidarności jeszcze przed jej powstaniem"

W Szczecinie odsłonięto pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wzięli udział między innymi marszałek sejmu Marek Kuchciński, przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Piotrem Glińskim, ministrowie, parlamentarzyści, duchowni, władze i członkowie Solidarności oraz mieszkańcy Szczecina. "Lech Kaczyński dążył do tego, by Polska była prawdziwym domem dla jej mieszkańców; był zatem prezydentem nadziei dla milionów Polek i Polaków" napisał w odczytanym podczas uroczystości liście Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Szczecin zachodniopomorskie Mateusz Morawiecki pomniki POLSKA