Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Podpisano list intencyjny dotyczący Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Przedstawiciele rządu, władz województwa i prezydent Krakowa podpisali we wtorek list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister sportu Kamil Bortniczuk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek małopolski Witold Kozłowski.
Zobacz więcej na temat:  Kraków SPORT Mateusz Morawiecki promocja Ministertwo Sportu i Turystyki

Spotkanie premierów Polski i Łotwy. Wśród tematów relacje z UE i polityka wschodnia

W Warszawie spotkają się w środę przed południem premierzy Polski i Łotwy. Mateusz Morawiecki i Krisjanis Karins omówią bieżące kwestie agendy unijnej, a także sytuację bezpieczeństwa w regionie oraz wyzwania w zakresie polityki wschodniej. Tematy rozmów uzupełnią sprawy dwustronne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki energetyka Fit for 55 Polska w Unii Europejskiej Białoruś

Podpisano list intencyjny dot. Igrzysk Europejskich w Krakowie. Premier: to będzie wydarzenie na światowym poziomie

Przedstawiciele rządu, władz województwa oraz prezydent Krakowa podpisali list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, "powstaną lub zostaną zmodernizowane obiekty infrastruktury sportowej, która pozwoli zrobić imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA igrzyska SPORT Kraków premier kamil bortniczuk Mateusz Morawiecki ministerstwo sportu społeczeństwo

Zagrożenie terrorystyczne w cyberprzestrzeni. Premier wprowadził pierwszy stopień alarmu

Z powodu ataku w internecie na ukraińskie strony rządowe premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmu o zagrożeniu terrorystycznym w cyberprzestrzeni (ALFA-CRP) - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numeru alarmowego 112.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Ukraina cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo społeczeństwo

Wysokie zaufanie Polaków do premiera. Prof. Maliszewski: to efekt rządowej polityki walki z inflacją

- My na wysoką inflację zareagowaliśmy odpowiednią tarczą, czyli obniżaliśmy podatki związane z paliwem czy energią, a Donald Tusk - a inflacja wyższa od zakładanej była przez 1/3 jego kadencji - nie tylko na to nie reagował, ale co więcej, podatki podwyższał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Norbert Maliszewski (szef Rządowego Centrum Analiz). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA polityka inflacja Mateusz Morawiecki sondaż tarcza antyinflacyjna

Bezczelność Rosji nie ma granic. Wywołała kryzys energetyczny, a teraz zrzuca odpowiedzialność na UE

 - Rosja ma dość zasobów, by zwiększyć dostawy gazu dla Europy, ale eksploatacja złóż wymaga czasu i nakładów - powiedział rosyjski wicepremier Aleksandr Nowak. Dodał również, że warunkiem większych dostaw jest przejrzysta sytuacja na rynkach zbytu i kontrakty długoterminowe. Podkreślił zarazem, że przyczyną obecnego kryzysu energetycznego jest "krótkowzroczna polityka UE". W rzeczywistości to Kreml wywołał kryzys energetyczny, by zmusić Zachód do szybkiej certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja energetyka UE Gazprom Mateusz Morawiecki