Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Premier w Sejmie: mam do Jacka Sasina pełne zaufanie. Wniosek o odwołanie wicepremiera odrzucony

- Mam do wicepremiera Jacka Sasina nie tylko pełne zaufanie, ale mam pełne przekonanie, że jest on najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału, polskich spółek skarbu państwa, polskiej własności - podkreślił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Wniosek o odwołanie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ocenił jako kuriozalny. Sejm wniosek odrzucił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Jacek Sasin Sejm wybory prezydenckie 2020

Kolejny etap normalności. Bez maseczek, większa liczba osób w sklepach i kościołach

Nieobowiązkowe maseczki, brak limitów klientów w sklepach czy wiernych w kościołach oraz możliwość organizacji zgromadzeń do 150 osób. Są to najważniejsze zmiany zasad bezpieczeństwa, które wprowadza rząd w ramach czwartego etapu znoszenia obostrzeń. Co dokładnie powiedział premier Mateusz Morawiecki?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki Mateusz Morawiecki Marek Posobkiewicz maseczka maseczki koronawirus Koronawirus w Polsce

"Po czasie kryzysu przychodzi czas na dynamiczną odbudowę". Wspólne oświadczenie prezydenta i premiera

- Wszyscy mamy świadomość tego, że kryzys, który nadchodzi jako efekt epidemii koronawirusa, jest kryzysem porównywalnym z największymi - ocenił na czwartkowym briefingu prezydent Andrzej Duda. - Trzeba Europie dać nowy impuls do rozwoju gospodarczego - podkreślił, występując wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Koronawirus w Polsce koronawirus Mateusz Morawiecki POLSKA prezydent premier Komisja Europejska

Polska będzie trzecim beneficjentem w UE. Premier: dziękuję prezydentowi za wspólne działanie

Według propozycji Komisji Europejskiej, Polska będzie po Hiszpanii i Włoszech trzecim beneficjentem netto w UE - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. W mediach społecznościowych ponownie podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie "za wspólne, efektywne działanie dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska fundusze unijne budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny Mateusz Morawiecki Andrzej Duda rząd Mateusza Morawieckiego prezydent

Polska otrzyma ogromne pieniądze z UE. Premier: to dowód, że nasz głos jest słyszany

- Widzimy, że nasze postulaty przebiły się do partnerów w Europie Zachodniej. To dowód, że głos Polski w Europie jest słyszany, uwzględniany i doceniany - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do propozycji KE przeznaczenia środków na odbudowę gospodarczą w UE.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Parlament Europejski UE budżet ue budżet unijny Mateusz Morawiecki premier POLSKA

Kolejny etap znoszenia ograniczeń. Premier: od 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe

- W najbliższą sobotę nastąpi zmiana zasad dot. zakrywania nosa i ust. W przestrzeniach ogólnodostępnych noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Jednak w sklepach, środkach komunikacji, kościołach czy kinach ich zakładanie nadal będzie wymagane - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier koronawirus wirus zdrowie Koronawirus w Polsce

"Za nami wiele godzin negocjacji". Premier o decyzji KE ws. polskiego programu wsparcia przedsiębiorców

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Polska czeka na kolejne notyfikacje Komisji Europejskiej w sprawie pomocy finansowej dla przedsiębiorców. W ten sposób odniósł się na swoim profilu społecznościowym do zatwierdzenia przez Komisję Europejską polskiego programu wsparcia dla dużych firm dotkniętych koronakryzysem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki Komisja Europejska Unia Europejska przedsiębiorca