Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Tłumy fanów na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. "Zasłużył na taki hołd"

Tłumy żegnały w sobotę po południu Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach (województwo łódzkie). Oprócz rodziny i przyjaciół na miejscowy cmentarz przyszli sąsiedzi wokalisty. Do małej leśnej nekropolii przybyło ponad tysiąc osób. W ceremonii pożegnania artysty wziął też udział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Krawczyk KULTURA artysta premier Mateusz Morawiecki prezydent Andrzej Duda MUZYKA

Uroczystości na pl. Piłsudskiego w asyście wojskowej. Przedstawiciele rządu i prezydenta złożyli kwiaty

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także przedstawiciele rządu oraz prezydenta, w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej uczcili pamięć jej ofiar, składając wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość odbyła się w asyście wojskowej. Odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo katastrofa smoleńska Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale także zraniła naszą Ojczyznę - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył też kwiaty pod tablicami w Kancelarii Premiera upamiętniającymi członków generalicji i pracowników KPRM, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki katastrofa smoleńska polityka kancelaria premiera

"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale także zraniła naszą Ojczyznę - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył też kwiaty pod tablicami w Kancelarii Premiera upamiętniającymi członków generalicji i pracowników KPRM, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki katastrofa smoleńska polityka kancelaria premiera

Premier: poprosiłem, aby wesprzeć tych, którzy sprzedają swoje towary w galeriach handlowych

W czwartek podczas konferencji szef rządu był pytany o sprzedających, którzy przenoszą się z galerii handlowych na parkingi, gdzie odbywa się handel "pod chmurką", a sami sprzedający tłumaczą to niewystarczającą pomocą rządu z tarcz antykryzysowych.  Mateusz Morawiecki przyznał, że dla najemców w galeriach handlowych głównym problemem jest czynsz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK Mateusz Morawiecki gwarancja mikro firma handel Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa

W Polsce wykonano już 7 mln szczepień. Premier: w II kwartale chcemy przyspieszyć

- Dobiliśmy do 7 mln wykonanych szczepień. To dobry wynik, ale w II kwartale chcemy jeszcze przyspieszyć Narodowy Program Szczepień – pokreślił premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że w kwietniu do Polski dotrze co najmniej 5,5 miliona dawek, a na maj mamy zakontraktowane kolejne 9 mln.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Mateusz Morawiecki Koronawirus w Polsce społeczeństwo COVID-19 szczepionka

Spotkanie Morawieckiego z Orbanem i Salvinim. Czerwińska: to odpowiedź na oczekiwania wyborców

- Łączy rozmowa i myślenie o istocie Unii Europejskiej, także próba renesansu Europy, przywrócenie fundamentu, na którym została zbudowana, o czym niektórzy nie tyle zapomnieli, ile z premedytacją to odrzucają. To są kwestie, do których należy wrócić, i dobrze się stało, że w taki spektakularny sposób zostało to powiedziane - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS, komentując spotkanie Mateusza Morawieckiego, Viktora Orbana i Matteo Salviniego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Matteo Salvini Mateusz Morawiecki Viktor Orban Parlament Europejski Unia Europejska ŚWIAT Europa polityka Adrian Klarenbach Anita Czerwińska

Premier: okażmy troskę i odpowiedzialność, spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny

- Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei, w tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów. Stąd moja ponowna prośba do wszystkich Polaków - okażmy troskę, odpowiedzialność, solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny - zaapelował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo Wielkanoc bezpieczeństwo infografika POLSKA

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. Premier: 800 ton żywności trafi do potrzebujących

- Solidarność nie jest pustym sloganem, ale wartością, która niesie ze sobą bardzo wiele treści. Pomagając innym budujemy kulturę solidarności - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w siedzibie Caritas Polska w ramach akcji Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.
Zobacz więcej na temat:  senior POLSKA Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo pomoc