X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Sąd oddalił pozew PO przeciwko premierowi. Partia zapowiada apelację

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który złożyła wczoraj Platforma Obywatelska. Politycy opozycji zarzucali szefowi rządu kłamstwo dotyczące skali budowy dróg i mostów w czasie rządów PO-PSL. Apelacja PO od decyzji sądu ma zostać złożona jeszcze dziś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory samorządowe 2018 Mateusz Morawiecki

Upamiętniono 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

79 lat temu na RP, która walczyła z niemiecką inwazją, napadł drugi agresor - Związek Radziecki. Brunatny i czerwony totalitaryzm podały sobie ręce - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie uczczono w poniedziałek 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i pamięć jej ofiar.
Zobacz więcej na temat:  17 września 1939 POLSKA II wojna światowa rocznica Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Premier: działamy w oparciu o dialog ze społeczeństwem

- Mamy w rękach atuty: rozmawiamy z Polakami, działamy w oparciu o dialog ze społeczeństwem, efekty naszych działań są konkretne i społecznie odczuwalne, a wszystkie nasze działania "skleja" wiarygodność - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Szczecinie. Konwencję komentował m.in. dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018 Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

Konwencja PiS w Zielonej Górze. Komentarze politologów

- Mam wrażenie, że każda kolejna konwencja nie tylko może skłonić do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość mieszkańców danego województwa, ale także wielu innych regionów - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na naszej antenie o kolejnym przedwyborczym spotkaniu polityków PiS mówił również prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 PiS Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński