Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Premier: za rządów PiS inwestycje na sport wzrosły czterokrotnie. "To kształtowanie charakterów i dyscyplina"

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w trakcie wizyty w Myślenicach w Małopolsce, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie kontynuować inwestycje w sport. Szef rządu odwiedził tamtejszy stadion, gdzie poinformował o planowanym rozwoju bazy sportowej Wisły Kraków właśnie w Myślenicach.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje pieniądze Mateusz Morawiecki sportowcy POLSKA polityka

Premier: mimo siły międzynarodowych koncernów polscy przedsiębiorcy potrafią zdobywać klientów i rynek

Interesujemy się tym, aby od strony regulacyjnej, prawnej, polskie sieci miały sytuację równą, co do konkurencyjności na rynku. Mamy do czynienia z ogromną siłą międzynarodowych dyskontów i sklepów wielkopowierzchniowych - powiedział w Brzeszczach (woj. małopolskie) premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA handel sklep sprzedaż detaliczna Mateusz Morawiecki konkurencyjność firma

#BezpiecznaPolska. Oto najciekawsze cytaty z konwencji PiS [LISTA]

W Katowicach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem #BezpiecznaPolska. Głos zabierali m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Politycy obozu rządzącego przestrzegali przed powrotem do władzy ekipy Donalda Tuska i podkreślali, że jedynie kontynuacja rządów PiS może zagwarantować Polakom bezpieczeństwo i dalszy rozwój gospodarczy kraju. Sprawdź najciekawsze wypowiedzi polityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS w Katowicach polityka Katowice wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

Konwencja #BezpiecznaPolska. Premier: za rządów PO-PSL nasz kraj był pozbawiony perspektyw. Nie chcemy takiej Polski

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem #BezpiecznaPolska w Katowicach Mateusz Morawiecki porównał obecną sytuację w Polsce do tej z czasów rządów PO-PSL. Premier powiedział, że rządy PiS przyniosły przywrócenie godności na rynku pracy, podczas gdy rządy PO-PSL były okresem, w którym Polska stała się "królestwem śmieciówek".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki wybory w Polsce wybory 2023 Platforma Obywatelska praca bezrobocie konwencja PiS w Katowicach POLSKA polityka

Premier Morawiecki apeluje do Zełenskiego: Polska przyjęła do siebie miliony Ukraińców - warto o tym pamiętać

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem #Bezpieczna Polska, która odbywa się w Katowicach, zwrócił się z apelem do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Przypomniał mu, że to Polska zaoferowała największą pomoc jego krajowi w czasie gdy Berlin wahał się czy w jakikolwiek sposób zaangażować się we wsparcie Ukrainy. - Warto o tym pamiętać - zwrócił się bezpośrednio do ukraińskiego prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski premier

Premier Morawiecki: przedstawiam teczkę Tuska, zawiera zgodę na nielegalnych imigrantów

- Przedstawiam "teczkę Tuska". Zawiera ona liczne dokumenty potwierdzające zamiary Platformy m.in. ws. wpuszczania nielegalnych migrantów. To wielki wyrzut sumienia tej partii - ocenił szef rządu podczas swojego wystąpienia na konwencji PiS pod hasłem #BezpiecznaPolska w Katowicach. Transmisja konwencji na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Katowice wybory parlamentarne kampania wyborcza konwencja PiS w Katowicach Platforma Obywatelska polityka

"Budujemy bezpieczną przyszłość Polaków". Premier Morawiecki podsumował osiem lat rządów PiS

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w swoim wpisie na Facebooku, że rząd PiS od ośmiu lat buduje bezpieczną przyszłość Polaków - #BezpiecznaPolska. Szef rządu przypomniał najważniejsze wydarzenia tych lat, m.in. wprowadzenie świadczenia 500+, obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie dodatkowych świadczeń emerytalnych, czy podniesienie kwoty wolnej od podatku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki bezpieczeństwo rząd wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka premier

Premier Morawiecki: najbliższe wybory zadecydują o sprawach fundamentalnych

- Nie tylko o tym, czyja będzie Polska, ale o sprawach, które są najważniejsze dla nas wszystkich: o standardzie życia, bezpieczeństwie Polski, szansach na rozwój - mówił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządy podkreślił, że to właśnie "najbliższe wybory zadecydują o sprawach fundamentalnych". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 kampania wyborcza Mateusz Morawiecki polityka wybory parlamentarne Sejm Prawo i Sprawiedliwość PiS

Czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. Premier wspomina ojca. "Cały czas jesteś z nami"

W sobotę przypada czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego - działacza opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej", a także ojca premiera Mateusza Morawieckiego. "Drogi Tato, cały czas jesteś z nami - Twoje myśli, Twoje wartości, Twoje idee, Twój Kierunek. Czuwasz, byśmy każdego dnia, każdą chwilą zapisywali Sztandary Twoich Marzeń" - napisał we wzruszającym wpisie szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki: będziemy bronić Polski przed nielegalną migracją

Bezpieczeństwo jest przede wszystkim naszą wartością. Będziemy bronić Polski przed nielegalną imigracją i tak długo, jak w naszym kraju będzie Prawo i Sprawiedliwość nie ma mowy o nielegalnej imigracji - powiedział  premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami powiatu lubińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki polityka imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny 2023