X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowy raport o firmach w dobie koronawirusa. Sytuacja polskich przedsiębiorstw jest stabilna

13.07.2020 12:03
60 procent firm w Polsce ma zapasy finansowe na ponad 3 miesiące - wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego przeprowadzonego w pierwszych dniach lipca. Jak podkreśla dyrektor PIE Piotr Arak, sytuacja przychodowa i popytowa polskich przedsiębiorstw jest coraz stabilniejsza.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/mavo

Co piąta z badanych firm deklaruje nowe zamówienia. W podobnej skali rośnie także wartość sprzedaży. Piotr Arak zaznaczył, że badanie wykazało, iż pracownicy po wybuchu pandemii nie widzieli znaczących redukcji w swoich zakładach pracy, co potwierdzają dane makroekonomiczne wskazujące, że stopa bezrobocia w Polsce znacząco nie wzrosła.

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego podkreślił, że w kolejnych miesiącach możliwy jest wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń.

Miliardy trafiły do firm

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zwrócił uwagę, że do gospodarki trafiło z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR w 2. kwartale ponad 100 mld zł, czyli 5 proc. PKB. Te środki skutecznie ustabilizowały sytuację finansową przedsiębiorstw oraz rynek pracy - zaznaczył Paweł Borys.

Dodał, że ostatnie dane z gospodarki wskazują, że działania antykryzysowe były skuteczne w tym, aby polska gospodarka mogła przejść możliwie bezpiecznie przez kryzys związany z pandemią. Prognozy Komisji Europejskiej mówią, że spadek gospodarczy w Polsce będzie najniższy wśród krajów Unii Europejskiej - zwrócił uwagę szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaniem 48 procent badanych pracowników, kondycja finansowa ich pracodawcy nie uległa zmianie w porównaniu do lutego tego roku. 10 procent pracowników deklaruje nawet poprawę.

Badanie przeprowadzono za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych na próbie obejmującej 406 firm.


PolskieRadio24.pl/ IAR/ho


Zobacz więcej na temat: gospodarka polska koronawirus