Polskie Radio
Section05
gospodarka polska

Łukasz Szumowski: drugiego lockdownu już nie da się zrobić

- Mam nadzieję, że nawet jeśli będzie drugie uderzenie epidemii, to jednak nie będzie dramatyczne - powiedział w wywiadzie z tygodnikiem "Sieci" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił przy tym, że "drugiego lockdownu już nie da się zrobić".
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia gospodarka polska infrastruktura infografika POLSKA

TYLKO U NAS "To jest prawdziwa suwerenność". Prezydent o bezpieczeństwie energetycznym Polski

Prezydent Andrzej Duda w Programie 1 Polskiego Radia mówił, że w ostatnich latach udało się zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Dziś mija 5 lat od drugiej tury wyborów, w których Andrzej Duda został wybrany na prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda POLSKA 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy Świnoujście LNG gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne gospodarka polska energetyka GOSPODARKA

Prestiżowy ranking państw, w których warto inwestować. Polska na podium

"The CEO Magazine" opublikował zestawienie 10 najlepszych państw do inwestowania. Polska zajęła w tym zestawieniu wysokie trzecie miejsce, a naszą gospodarkę wyprzedziły tylko Singapur i Wielka Brytania. - Pomimo wyzwań ekonomicznych wynikających z COVID-19 niektóre kraje wyróżniają się, jako obiecujące dla inwestorów - skomentowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Georgette Mosbacher Unia Europejska

"Współdziałanie pozwoli nam przetrwać". Prezydent o gospodarce po epidemii

Prezydent Andrzej Duda mówi, że jest przekonany, iż gospodarka podniesie się po koronawirusie dzięki współdziałaniu. Małgorzata Kidawa-Błońska oceniała zaś, że tarcze antykryzysowe są nieskuteczne. Kandydaci na prezydenta wzięli udział w telewizyjnej debacie przedwyborczej, transmitowanej w Programie 1 Telewizji Polskiej i TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska gospodarka polska tarcza antykryzysowa