Polskie Radio
Section05
gospodarka polska

Rosjanie wspierali protesty przeciw gazowi łupkowemu. Strumień pieniędzy dla organizacji ekologicznych

Zarówno media, jak i eksperci wielokrotnie, choć bezskutecznie, alarmowali w ostatnich latach, że Rosja aktywnie włączała się we wspieranie grup organizujących kampanie i protesty przeciwko gazowi łupkowemu. Raport z 2016 roku wskazuje na niejawne i nieoczywiste przepływy finansów między Kremlem a organizacji proekologicznymi i mówi o sumie 82 milionów euro.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa Europa Zachodnia ekologia gospodarka polska

TYLKO U NAS Premier: mamy jedną z najniższych luk płacowych między kobietami a mężczyznami nie tylko w UE

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Polskim Radiu 24, że polityka gospodarcza i gospodarczo-społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości kładzie duży nacisk na tworzenie miejsc pracy dla kobiet i wyrównywanie ich szans na rynku pracy w ogóle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek Polskie Radio 24 800+ gospodarka polska kobieta rynek pracy program 500+

"Przede wszystkim chronimy miejsca pracy". Premier Morawiecki o walce z inflacją

- To ma być taki model walki z inflacją, przy którym ludzie nie będą tracili pracy, ale będą po prostu mieli większe szanse na przetrwanie w trudnych okolicznościach gospodarczych - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas panelu gospodarczego odbywającego się ramach konwencji PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne polityka konwencja PiS Mateusz Morawiecki inflacja gospodarka polska

"Łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym". Stanisław Szwed o zmianach w kodeksie pracy

- Musimy mieć świadomość, że polityka rodzinna jest dziś bardzo ważna, choćby w kontekście demografii, jeżeli będziemy umożliwiali łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym, to wszyscy odniesiemy z tego korzyść - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA gospodarka polska społeczeństwo kodeks pracy opieka nad dzieckiem Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed

Artur Soboń: inflacja konsumencka w drugiej połowie roku będzie jednocyfrowa

Wiceminister finansów Artur Soboń w TVP Info poinformował, że "inflacja bazowa będzie schodziła nieco wolniej, niż byśmy oczekiwali, ale jestem przekonany, że inflacja konsumencka w drugiej połowie roku będzie jednocyfrowa". Dodał, że za wysoki poziom inflacji bazowej odpowiadają czynniki zewnętrzne.
Zobacz więcej na temat:  inflacja gospodarka polska pieniądze Ministerstwo Finansów Artur Soboń POLSKA polityka

W tym rankingu jesteśmy lepsi od Niemców. Polska najbardziej atrakcyjna dla europejskich firm

Polska jest najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu dla blisko jednej czwartej europejskich firm, które - nauczone doświadczeniem pandemii COVID-19, chciałyby skrócić łańcuchy dostaw - wynika z opracowania przygotowanego przez Reuters i MAERSK. Wśród firm ze świata, stawia na nas zaś mniej więcej jedno na siedem przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska

Jak chronić pieniądze przed spadkiem wartości? Sprawdzamy oprocentowanie lokat w kwietniu

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Na tę decyzję oczekują nie tylko kredytobiorcy, ale również właściciele depozytów, których oszczędności tracą na wartości z powodu szalejącej inflacji. Stawki oprocentowania oferowanego przez banki wyhamowały, a w niektórych przypadkach zaczęły nawet spadać. Ile dziś można zarobić na lokacie?
Zobacz więcej na temat:  lokata terminowa NBP Adam Glapiński Rada Polityki Pieniężnej oprocentowanie TYLKO U NAS GOSPODARKA gospodarka polska

Premier Morawiecki na "Welconomy Forum" w Toruniu: dziś niezbędne jest, żeby utrzymać siłę polskiej gospodarki

W Toruniu rozpoczęło się XXX Welconomy Forum. Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia podkreślał znaczenie tego wydarzenia. - To niezbędne, aby utrzymać siłę polskiej gospodarki i móc mówić dzisiaj o polskiej gospodarce dobrobytu. O Welconomy - ekonomii, która ma z jednej strony ambicje tworzenia coraz nowocześniejszych rozwiązań, a z drugiej odpowiadać na wyzwania współczesności - mówił premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka gospodarka polska ekonomia rząd