X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bezrobocie w lutym wyniosło 6,6 - szacuje resort pracy

04.03.2021 13:27
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2021 r. 6,6 proc., to o 0,1 pkt proc. więcej niż w styczniu - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Rok do roku wzrost wyniósł 1,1 pkt proc.
Audio
  • W Polsce najniższe bezrobocie w UE - wynika z najnowszych danych Eurostatu - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneIAR/Krystian Dobuszyński

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych pod koniec ubiegłego miesiąca wyniosła milion 100 tysięcy 600 osób, czyli w porównaniu ze styczniem wzrosła o 10,2 tysiąca osób.

Resort zaznacza, że "branże, które od początku wybuchu pandemii borykają się z największymi ograniczeniami działalności, tj. gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej, otrzymują szczególne wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią".

Z danych MRPiT wynika, że w żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekroczył 11%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (4%), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (10,7%).

Pełne dane na temat bezrobocia w lutym Główny Urząd Statystyczny poda 23 marca.

IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: rynek pracy praca